Jet Airways potwierdza uziemienie czterech samolotów

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
18 lutego 2019 08:30
2 komentarze
Indyjskie linie lotnicze Jet Airways potwierdziły, że były zmuszone do uziemienia tydzień temu (8.02) czterech samolotów. Powodem takiego działania są zaległości w płatnościach dla leasingodawców. Linia mająca problemy z płynnością pracuje stale nad planem ratunkowym.
Reklama

Kłopoty finansowe drugiego największego przewoźnika lotniczego w Indiach trwają od jesieni zeszłego roku. W oświadczeniu giełdowym wydanym 7 lutego linie Jet Airways przekazały informację o konieczności uziemienia samolotów z powodu braku wymaganych płatności na rzecz leasingodawców. Przewoźnik dodał też, że postara się poczynić wszelkie możliwe starania w celu zminimalizowania negatywnych skutków takiego stanu rzeczy na siatkę jego połączeń. Linia nie podała dokładnej informacji na temat tego, które konkretnie samoloty zostały uziemione, ani też nie wskazała leasingodawcy, który je dostarcza.


- Linie Jet Airways są aktywnie zaangażowane we współpracę ze wszystkimi leasingodawcami posiadanych maszyn i regularnie informują te podmioty o wysiłkach podejmowanych w celu poprawy płynności finansowej przedsiębiorstwa - powiedział przedstawiciel Jet Airways. - Nasi leasingodawcy są bardzo dużym wsparciem w tym zakresie.

Dopuszczenie do uziemienia samolotów jest zaprzeczeniem w stosunku do poprzednich oświadczeń Jet Airways. W poprzednim stanowisku giełdowym z 30 stycznia 2019, przewoźnik dementował plotki i informacje medialne mówiące o tym, że został przez leasingodawcę zmuszony do uziemienia maszyn. Wtedy linia wskazała, że przyczyny uziemienia są inne i niezależne od leasingu. Argumentowano je pracom serwisowym w zakresie silników trzech samolotów, zaś w najnowszym oświadczeniu Jet stwierdził, że wszystkie tamte maszyny wróciły już do służby.


W ramach dążenia do poprawy kondycji finansowej aktualne działania Jet Airways polegają na negocjacjach z konsorcjum banków będących wierzycielami przedsiębiorstwa. W ramach tych rozmów linia prezentuje plany restrukturyzacji i konwersji zadłużenia na kapitał. Wokół sytuacji Jet Airwas krążą plotki mówiące o tym, że zaangażowany już w ratowanie linii emiracki Etihad rozważa możliwość wprowadzenia do indyjskiego przedsiębiorstwa większego kapitału. Na wczoraj zaplanowane było posiedzenie zarządu Jet Airways, na którym miało zostać zatwierdzone sprawozdanie finansowe za ostatni kwartał 2018 roku.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_5db78 2019-02-19 11:38   
gość_5db78 - Profil gość_5db78
wczoraj widzialem kilka ich samolotw w AMS pewnie szybko z pasazerami nie poleca:-)
adam1987 2019-02-18 08:50   
adam1987 - Profil adam1987
Kolejna nietrafiona inwestycja Ethiad? Co oni rzucali w te linie pieniędzmi i myśleli, że cokolwiek się poprawi, a pieniądze nie zostaną zwyczajnie przejedzone?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama