×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air wynajmie samoloty od słowackiego Go2Sky


W sezonie letnim 2019 polska linia lotnicza Enter Air poszerzy swoje możliwości dzięki umowie wet-lease ze słowackim Go2Sky. O podpisaniu kontraktu poinformowali Słowacy.Linia lotnicza Go2Sky z bazą w Bratysławie ogłosiła, że na sezon letni w roku 2019 zawarła umowy w formule wet-lease z dwoma innymi przewoźnikami czarterowymi, którym dostarczy samoloty i załogi. Jedna z nich to turecki Corendon, zaś druga to nasz rodzimy Enter Air. 


Do dyspozycji Corendona oddany zostanie jeden egzemplarz boeinga 737-800, który będzie zbazowany w Antalyi w okresie od 1 maja do 31 października 2019 roku. Z kolei dwa samoloty tego samego typu będą już od 1 kwietnia i równieź do 31 października w dyspozycji Entera. Oba będą stacjonowały w Katowicach.


Dla polskiego przewoźnika nadchodzące lato zapowiada się pracowicie i znajduje to wyraźne odzwierciedlenie zarówno we własnych zakupach do parku maszyn, ale i w podpisanej z Go2Sky umowie. Na początku lutego 2019 Enter podpisał dwuletnią umowę z Itaką, na mocy której wykona przewozy dla tego biura podróży na wartość ok. 75 mln. dolarów tylko w pierwszym roku. Podobną umowę linia zawarła z Rainbow Tours na sezon letni 2019 i zimowy 2019/2020, tym razem na około 171 mln. PLN. Największą wartość ma rozszerzony kontrakt z TUI, który opiewa na niemal 500 mln. PLN. Z początkiem grudnia 2018 linia odebrała też pierwszego boeinga 737 MAX 8, a po kilku dniach poinformowała o kolejnej umowie leasingowej. Drugi boeing tego samego typu trafił do Entera z początkiem 2019 roku.

Go2Sky to czarterowa linia lotnicza, która posiada cztery beoingi 737-800. Ostatnia maszyna o rejestracji OM-GTE jest obecnie zbazowana w Wilnie, skąd operuje dla litewskiego GetJet Airlines.

fot. mat. prasowe, wikimedia (CC)gość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie