Enter Air: Kolejny samolot w leasingu finansowym

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
12 grudnia 2018 08:44
3 komentarze
Enter Air podpisał z mLeasing umowę finansowania boeinga 737-800. Wartość podpisanego na 6 lat kontaktu to ponad 98,9 mln zł. Umowa jest kolejnym etapem programu optymalizacji kosztów floty przewoźnika.
Reklama

– Sfinalizowaliśmy kolejną transakcję zamiany leasingu operacyjnego na leasing finansowy, która wpisuje się w naszą strategią optymalizacji kosztów floty. W rezultacie podpisanej umowy w ten sposób finansowanych jest aktualnie 6 boeingów 737-800 – mówi Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.


Umowa została zawarta w oparciu o tzw. leasing zwrotny, polegający na wykupie samolotu z leasingu operacyjnego u innego leasingodawcy i zamianę na leasing finansowy. Podpisana umowa to kolejna transakcja tego typu zawarta przez Enter Air. mLeasing finansuje obecnie dwa samoloty, PKO Leasing trzy, a Santander Leasing jeden.

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2018-12-21 21:53   
demar - Profil demar
@gość_9badd: w PKO Leasing to zdecydowanie nie problem kapitału, bo o to dba tam PKO BP S.A., który ma aktywa ponad 200 mld zł - to teoretycznie (bo praktycznie nigdy na 100% nie finansuje się jednego rodzaju produktu) mogłoby starczyć na 1000 samolotów (typu B737), a nie tylko 50-60.
Z własną firmą leasingową PGL chodzi z pewnością o coś innego.
gość_9badd 2018-12-15 13:30   
gość_9badd - Profil gość_9badd
demar: może dlatego, że PKO Leasing nie ma odpowiedniego kapitału. Chodzi przecież o wymianę ponad 50-60 samolotów. Prywatna konkurencja pozostaje w rękach hiszpańskich (Santander Leasing) lub niemieckich (mLeasing).
demar 2018-12-12 21:54   
demar - Profil demar
"mLeasing finansuje obecnie dwa samoloty, PKO Leasing trzy, a Santander Leasing jeden"

Ciekawe - gdy w tym roku powstawała PGL i z budżetu dostała ponad miliard zł to utworzenie spółki leasingowej zostało przedstawione jako jedna z podstawowych korzyści.

Dlaczego LOT nie mógł korzystać z istniejącego PKO Leasing (też Skarb Państwa), ewentualnie prywatnej konkurencji (mLeasing, Santander) tak jak inne firmy, np. Enter?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama