Enter Air odbiera pierwszego Boeinga 737 MAX 8

4 grudnia 2018 17:38
9 komentarzy
We wtorek (4.12) polski czarterowy przewoźnik Enter Air otrzymał pierwszy egzemplarz Boeinga 737 MAX 8. Jeszcze w grudniu br. zostanie przekazany do obsługi polskich i zagranicznych biur podróży.
Reklama
Najnowszy nabytek przewoźnika otrzymał numery rejestracyjne SP-EXA. Jest to pierwszy z sześciu zamówionych boeingów tego typu. Kolejny MAX zostanie odebrany przez przewoźnika w ciągu kilku tygodni, a pozostałe cztery maszyny dołączą do floty w kolejnych latach.

Dołączenie do floty Boeingów 737 MAX 8 otwiera nowy rozdział w naszej historii. Te najnowocześniejsze w swojej klasie samoloty zapewnią naszym pasażerom jeszcze wyższy poziom komfortu. Jest to naturalny etap rozwoju spółki. Zaczęliśmy od samolotów starszej generacji, w wersji B737-400, które wymieniliśmy na samoloty nowej generacji, w wersji B737-800, natomiast teraz rozpoczynamy nowy etap rozwoju floty oparty na najnowszej generacji B737 MAX 8. Od strony biznesowej poprawi się nasza efektywność operacyjna, co powinno przełożyć się na lepsze wyniki i wzrost wartości spółki. Nowe samoloty będą służyły głównie do obsługi rynku polskiego, ale dostajemy też zapytania na przewozy realizowane MAXami od touroperatorów z całej Europy, będziemy więc mogli wykorzystać nowe samoloty do wejścia na nowe rynki. Jeśli maszyny potwierdzą swoje możliwości, rozważymy zakup kolejnych Boeingów 737 MAX 8 - powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.


Przewoźnik, przy okazji odbioru samolotu, zwraca uwagę przede wszystkim na poprawioną aerodynamikę, nowocześniejsze silniki, wyższą niezawodność, większy zasięg oraz znacząco wyższą efektywność od floty wykorzystywanej przez konkurencję. Ujawniono także, że pierwsze dwa nowe samoloty są finansowane na zasadzie leasingu finansowego przez bank DVB, jeden z największych na świecie podmiotów finansujących branżę lotniczą. Łączna kwota finansowania dwóch pierwszych samolotów wynosi 374 mln PLN.

- Boeing 737 MAX 8 wykorzystuje wszystkie sprawdzone rozwiązania wcześniejszych wersji Boeingów 737. Inżynierowie amerykańskiego producenta wyposażyli samolot w nowe, wydajne silniki, poprawili aerodynamikę, zastosowali lżejsze i trwalsze komponenty. Zastosowane zmiany podniosły niezawodność samolotu i obniżyły koszty obsługi technicznej. Mniejsze wymagania serwisowe nowych samolotów sprawią z kolei, że będą one mogły więcej czasu spędzać w powietrzu - dodał Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air.


Boeingi 737 MAX 8 będą obsługiwane przez pilotów i personel pokładowy latający obecnie na Boeingach 737-800. Pod koniec listopada flota Enter Air powiększyła się też o kolejnego Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego.

Enter Air jest największą prywatną linią lotniczą działającą w Polsce. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach od Islandii i Portugalii po Kenię i Wyspy Zielonego Przylądka. Flota Enter Air składa się z 19 samolotów Boeing 737-800 i jednego Boeinga 737 MAX 8. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

fot.: materiały prasowe, materiały Enter Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c0977 2019-03-11 10:38   
gość_c0977 - Profil gość_c0977
patrząc po ostatnich dwóch katastrofach NOWYCH samolotów tego typu to nie wiadomo, czy jest się czym cieszyć...
gość_e4e70 2018-12-06 15:25   
gość_e4e70 - Profil gość_e4e70
Enter Air to zdrowo rozwijająca się linia, która nie pompuje ponad miarę statystyk ilości pasażerów i stara się dywersyfikować operacje na kilka rynków.

Porównując ją z zeszłoroczym liderem czarterów w Polsce - Small Planet - która w tym roku przelicytowała kontraktując zbyt wiele tras do posiadanych samolotów, nie zapewniła sobie rezerwowych maszyn i operowała na 2 wariantach ilości pasażerów i...
...właśnie straciła płynność finansową, samoloty i prawo do wykonywania operacji lotniczych.
Jest to idealny prezent dla Entera, ale też Ryanaira Sun.

Trzymam kciuki za dalszy mądry rozwój.
gość_c53c1 2018-12-06 13:05   
gość_c53c1 - Profil gość_c53c1
gość_056e6: W MAXaxh ma być tyle samo miejsc
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy