×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian Airlines zainwestuje 200 mln euro w rozwój floty


Austrian Airlines ogłosiły, że zainwestują 200 mln euro w rozwój floty krótkodystansowej. Jest to odpowiedź przewoźnika na rosnąca konkurencję ze strony tanich linii lotniczych.


Największy austriacki przewoźnik należący do Lufthansa Group, zamierza wykorzystać te środki na zwiększenie floty samolotów z rodziny airbusa A320 do 46 z obecnych 36 modeli (7 sztuk A319, 23 szt. A320 i 6 szt. A321). Głównym powodem tych inwestycji jest coraz to większa obecność niskokosztowych przewoźników na wiedeńskim lotnisku. W porcie lotniczym Schwechat istniało ryzyko zmniejszenia się ruchu po bankructwie airberlin, dlatego jego zarząd zdecydował się zachęcić do siebie tanie linie lotnicze. Na wiedeńskim lotnisku swoją obecność zwiększył Ryanair, Wizz Air, wraz z easyJetem, Vuelingiem oraz liniami Level i Eurowings. Austrian Airlines, które odczuły skutki zwiększonej konkurencji zamierzają utrzymać swoją silną pozycję w swoim hubie i rozwijają flotę, aby jak najskuteczniej zmniejszyć koszty.


Mimo planów zwiększenia swojej floty airbusów, austriacki przewoźnik zamierza do 2021 roku wycofać z użytku wszystkie 18 sztuk swoich bombardierów Q400. Nie przeszkodzi to w rozwoju linii, gdyż liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 10 proc., niezależnie od mniejszej liczby samolotów we flocie.

- Naszą decyzję można rozumieć jako zaangażowanie się w walkę w środowisku nieustannie rosnącej konkurencji na wiedeńskim lotnisku. Jesteśmy gotowi podjąć kolejne kroki, aby obronić pozycję w naszym głównym węźle przesiadkowym - powiedział Alexis von Hoensbroech, dyrektor naczelny Austrian Airlines.

Austriacki przewoźnik wciąż nie podjął decyzji odnośnie swoich boeingów 767, których średnia wieku wynosi 23 lata. Linia zaznacza tylko, że zostaną wymienione w swoim czasie. Jest to samolot mało komfortowy dla pasażera i mniej ekonomiczny niż jego konkurenci najnowszych generacji.

Rezygnacja z turbośmigłowych i mało ekonomicznych bombardierów Q400 pozwoli linii zmniejszyć koszty. Dodatkowo „wymiana” ich na airbusy z rodziny A320 ujednolici flotę, co również pomoże ograniczyć wydatki i umożliwi łatwiejsze podmienianie samolotów w przypadku problemów technicznych, czy operacyjnych.

Fot. Austrian Airlinesgość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie