×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian zamyka bazy i tnie trasy


Jak donosi Reuters, norweski przewoźnik zamknie wkrótce część swoich baz operacyjnych oraz zrezygnuje z mniej dochodowych tras. Wszystko to w poszukiwaniu oszczędności.


Przewoźnik już w kwietniu zamknie swoje hiszpańskie bazy w Palma de Mallorca, Gran Canaria i na Teneryfie-Południe, a ponadto w Newburgh nieopodal Nowego Jorku i Providence w Stanach Zjednoczonych. Z rzymskiego lotniska Fiumicino znikną boeingi 737, a utrzymana zostanie jedynie baza złożona z dreamlinerów.


Zamknięte ma zostać także przynajmniej kilkanaście tras, jednak dotychczas nie sprecyzowano o które połączenie chodzi. Jak podaje przewoźnik, będą to loty realizowane wąskokadłubowymi samolotami - przede wszystkim trasy europejskie, ale także niektóre dłuższe realizowane pomiędzy Europą i USA oraz Europą i Bliskim Wschodem.

Plany dotyczące siatki połączeń są pierwszą częścią programu oszczędnościowego ogłoszonego w grudniu 2018 r., który ma przynieść oszczędności w wysokości 2 mln koron (878 mln złotych). Firma nie podała konkretnej liczby miejsc pracy, które zostałyby zredukowane, ale oświadczyła, że ​​będzie starała się zminimalizować liczbę zwolnień. 
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie