×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ukraina: Rekord pasażerów w 2018 r.


W 2018 r. wszystkie ukraińskie lotniska odprawiły 20,5 mln pasażerów, co stanowi imponujący, bo 25 proc. wzrost. Wysokie wzrosty zanotowały ukraińskie linie lotnicze i przewoźnicy niskokosztowi.


Linie lotnicze z Ukrainy przewiozły rekordowe 12,5 mln pasażerów, czyli o 18 proc. więcej niż w 2017 r. Blisko 6,5 mln pasażerów skorzystało z oferty niskokosztowych przewoźników latających na Ukrainę. Natomiast rynek cargo urósł o 21 proc. i wyniósł rekordowe 100 tys. ton. 

Główną siłą napędową ukraińskiego lotnictwa była emigracja i loty do krajów Unii Europejskiej realizowane przede wszystkim przez przewoźników niskokosztowych. 


Największe ukraińskie lotnisko - Kijów-Boryspol - obsłużyło 12,6 mln podróżnych, a zatem odnotowało wzrost w wysokości ponad 19 proc. Drugi kijowski port w Żulianach odnotował prawie 52 proc. zwyżki i przyjął 2,8 mln pasażerów. Lwów zakończył  2018 r. z wynikiem 1,6 mln odprawionych i 48-proc. wzrostem. Port lotniczy w Charkowie obsłużył z kolei natomiast 962 tys. klientów, czyli o 19 proc. więcej niż w 2017 r. Nieco mniejszy wzrost zanotowała Odessa: 17,7 proc. i 1,4 mln pasażerów. 

fot. mat. prasowe gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie