Emirates SkyCargo otwierają połączenie towarowe do Bogoty

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 stycznia 2019 14:56
Linie Emirates SkyCargo otwierają nowy szlak handlowy do Ameryki Południowej w postaci połączenia towarowego do Bogoty. Loty do stolicy Kolumbii będą realizowane raz w tygodniu od 16 stycznia 2019 r.
Reklama

Połączenie do Bogoty będzie obsługiwane przez towarowego Boeinga 777 Emirates SkyCargo. Samolot może przewieźć ponad 100 ton ładunku, a szerokie drzwi na pokładzie głównym umożliwiają transport ładunków dużych i ponadgabarytowych.

Bogota dołączy do siatki połączeń Emirates SkyCargo jako szósty kierunek w Ameryce Południowej i trzeci kierunek na tym kontynencie obsługiwany wyłącznie przez samoloty towarowe. Samolot EK 9930 wyląduje w Bogocie w środę o 22.00 czasu lokalnego, a w drogę powrotną wyruszy w czwartek pięć minut po północy czasu lokalnego.

Połączenie towarowe Emirates SkyCargo z Bogoty będzie realizowane we współpracy z liniami Avianca. Przewoźnik z Ameryki Południowej wykorzysta zdolność przewozową Boeinga 777 w drodze powrotnej z Bogoty do Maastricht do transportu towarów nadanych przez klientów. Linie Emirates SkyCargo i Avianca zamierzają zacieśnić współpracę, w ramach której te pierwsze pomogą realizować przewozy cargo z Ameryki Łacińskiej w obrębie swojej rozbudowanej siatki w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, a te drugie pozwolą zwiększyć zasięg Emirates SkyCargo na rynku południowoamerykańskim.


Cieszymy się, że Bogota dołączy do naszej globalnej siatki ponad 40 regularnych połączeń towarowych. Ameryka Południowa jest dla nas jednym z najważniejszych regionów. Uważamy, że kontynent ma duży potencjał, jeśli chodzi o wzrost zapotrzebowania na usługi transportu lotniczego – powiedział Hiran Perera, wiceprezes Emirates ds. planowania operacji cargo i samolotów towarowych. Cieszymy się również z nawiązania współpracy z liniami Avianca przy nowym połączeniu towarowym i wspólnie zamierzamy zrobić jeszcze więcej dla rozwoju handlu między kontrahentami w Ameryce Południowej i pozostałych częściach świata – dodał Perera.

Obecnie w Ameryce Południowej linie Emirates SkyCargo przewożą cargo w ramach połączeń pasażerskich i towarowych z Buenos Aires, Rio de Janeiro, Santiago, Viracopos i Quito. Po dołączeniu Bogoty przewoźnik zapewni klientom w Ameryce Południowej zdolność przewozową w wysokości blisko 500 ton tygodniowo.

Linie Emirates SkyCargo oferują usługi cargo w ramach lotów pasażerskich i towarowych realizowanych przez flotę przeszło 274 szerokokadłubowych samolotów, w tym 14 towarowych – 13 Boeingów 777F i jednego Boeinga 747F. Ponadto linie dysponują specjalistycznym terminalem cargo Emirates SkyCentral DWC. Nowoczesny obiekt obejmuje 15 000 metrów kwadratowych powierzchni do przechowywania produktów wrażliwych na temperatury oraz miejsca do parkowania samolotów w pobliżu terminala, co umożliwia szybki przeładunek towaru, a co za tym idzie – szybsze dostawy i wygodniejsze połączenia.

fot. Tony Rodgers

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama