×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleciał z Warszawy do Londynu-City


PLL LOT zainaugurowały połączenie między Lotniskiem Chopina a Londynem-City. Aby latanie do tego portu w stolicy Wielkiej Brytanii było możliwe nasz narodowy przewoźnik pozyskał embraery E190.Tylko kilka modeli samolotów pasażerskich jest certyfikowanych do obsługi połączeń do Londynu-City. To efekt stosunkowo krótkiego pasa na tym lotnisku oraz stromego kąta podejścia. Embraery E190 LOT-u zjawiły się w Warszawie pod koniec ubiegłego roku, czy czym dwa ostatnie - w drugiej połowie grudnia 2018 r. Zostały wyleasingowane od NAC (Nordic Aviation Capital), m.in. specjalnie z myślą o nowych trasach do brytyjskiej stolicy. Warto przypomnieć przy tej okazji, że LOT będzie tam także latał z Budapesztu (od 18 lutego br.) i z Wilna (prawdopodobnie od 1 maja br., po podpisaniu stosownych umów).


Rejsy między Lotniskiem Chopina a Londynem-City odbywają się codziennie. W dni powszednie wykonywane są dwie rotacje, w weekendy - po jednej. Embraery E190 polskiego przewoźnika zabierają na pokład do 106 pasażerów.

Więcej szczegółów dotyczących inauguracji trasy wkrótce. 

fot. Marek Stusgość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie