×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT bez rejsów z Bydgoszczy na Ukrainę


LOT przestanie latać z Bydgoszczy do Kijowa oraz zawiesi czasowo loty z Bydgoszczy i Szyman do Lwowa - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Ostatnie rejsy na tych trasach odbędą się w trzecim tygodniu stycznia br.


Loty z Bydgoszczy do Lwowa wystartowały w sierpniu 2017 r., natomiast rok później LOT dodał także połączenie z Bydgoszczy do Kijowa

- Zdecydowaliśmy się od połowy stycznia zawiesić loty na trasie Bydgoszcz - Lwów ze względu na dużą sezonowość ruchu, czyli innymi słowy: mniejsze zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem w okresie zimowym. Połączenie będzie znów dostępne dla naszych pasażerów w tegorocznym sezonie letnim, czyli od początku kwietnia do końca września - mówi Konrad Majszyk, specjalista PR w biurze prasowym PLL LOT. 

Przewoźnik rezygnuje całkowicie z połączenia Bydgoszcz-Kijów Żuliany. - Rezygnujemy z tego kierunku z uwagi na niewystarczający popyt ze strony pasażerów. Ostatni rejs na tej trasie zaplanowany jest na 18 stycznia. Wszystkim pasażerom, którzy zakupili bilety na trasach z Bydgoszczy do Kijowa i Lwowa na okres późniejszy (odpowiednio: po 15 i 18 stycznia) zaoferujemy podróż do miejsca docelowego przez Warszawę lub ewentualnie zwrot pieniędzy za bilet - informuje Majszyk i dodaje, że LOT nadal zainteresowany jest współpracą z Portem Lotniczym Bydgoszcz i prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia innego połączenia LOT-u z tego lotniska.


Już wcześniej polski przewoźnik zawieszał okresowo loty z Bydgoszczy i Szyman na Ukrainę. Tym razem jednak system rezerwacyjny nie umożliwia zakupu biletu na powyższe trasy w kolejnych miesiącach. Jednocześnie wciąż dostępne jest połączenie z Poznania do Lwowa. 

Przewoźnik informuje również, że połączenie Szymany - Lwów ma charakter sezonowy. - Wznowimy je od początku kwietnia, co oznacza, że będzie ono funkcjonowało według podobnej zasady co rejsy do Lwowa z Bydgoszczy - przekonuje Majszyk.
fot. mat. prasowegość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie