LOT bez rejsów z Bydgoszczy na Ukrainę

7 stycznia 2019 14:07
36 komentarzy
LOT przestanie latać z Bydgoszczy do Kijowa oraz zawiesi czasowo loty z Bydgoszczy i Szyman do Lwowa - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Ostatnie rejsy na tych trasach odbędą się w trzecim tygodniu stycznia br.
Reklama
Loty z Bydgoszczy do Lwowa wystartowały w sierpniu 2017 r., natomiast rok później LOT dodał także połączenie z Bydgoszczy do Kijowa.

- Zdecydowaliśmy się od połowy stycznia zawiesić loty na trasie Bydgoszcz - Lwów ze względu na dużą sezonowość ruchu, czyli innymi słowy: mniejsze zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem w okresie zimowym. Połączenie będzie znów dostępne dla naszych pasażerów w tegorocznym sezonie letnim, czyli od początku kwietnia do końca września - mówi Konrad Majszyk, specjalista PR w biurze prasowym PLL LOT.

Przewoźnik rezygnuje całkowicie z połączenia Bydgoszcz-Kijów Żuliany. - Rezygnujemy z tego kierunku z uwagi na niewystarczający popyt ze strony pasażerów. Ostatni rejs na tej trasie zaplanowany jest na 18 stycznia. Wszystkim pasażerom, którzy zakupili bilety na trasach z Bydgoszczy do Kijowa i Lwowa na okres późniejszy (odpowiednio: po 15 i 18 stycznia) zaoferujemy podróż do miejsca docelowego przez Warszawę lub ewentualnie zwrot pieniędzy za bilet - informuje Majszyk i dodaje, że LOT nadal zainteresowany jest współpracą z Portem Lotniczym Bydgoszcz i prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia innego połączenia LOT-u z tego lotniska.


Już wcześniej polski przewoźnik zawieszał okresowo loty z Bydgoszczy i Szyman na Ukrainę. Tym razem jednak system rezerwacyjny nie umożliwia zakupu biletu na powyższe trasy w kolejnych miesiącach. Jednocześnie wciąż dostępne jest połączenie z Poznania do Lwowa.

Przewoźnik informuje również, że połączenie Szymany - Lwów ma charakter sezonowy. - Wznowimy je od początku kwietnia, co oznacza, że będzie ono funkcjonowało według podobnej zasady co rejsy do Lwowa z Bydgoszczy - przekonuje Majszyk.
fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_df0a7 2019-01-10 10:51   
gość_df0a7 - Profil gość_df0a7
gość_00d7f: Samolotem na tej trasie to byś doleciał w pół godziny
gość_00d7f 2019-01-10 00:34   
gość_00d7f - Profil gość_00d7f
W godzinę z Bydgoszczy do Gdańska to tylko samolotem, ale nie ma lotów na tej trasie.
gość_067de 2019-01-09 15:49   
gość_067de - Profil gość_067de
gość_36b54 - nie wiem w jaki sposób, ale zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem nie da się obecnie dojechać w godzinę z Bydgoszczy do Gdańska. Do tego trzeba mieć godzinę w rezerwie na różne sytuacje, choćby kolejki do kontroli. Latem kolejki do bramek na A1 też dokładają swoje. Zatem to minimum 2h drogi + 2h do wylotu. Poza tym nie każdy może sobie dojechać samochodem spod domu pod same lotnisko. Są busy, ale nie jeżdżą przecież co chwilę. Ja wolałbym tylko latać z Bydgoszczy, bo mam na lotnisko 15 minut i wystarczy być na 1h przed wylotem aby bez stresu lecieć dalej. Parking zwykle jest pusty, więc parkuję pod samym terminalem bez żadnych rezerwacji. Zimą nie muszę stresować się o warunki pogodowe na trasie dojazdu.
Jednak siatka połączeń z Gdańska jest tak duża i dogodna, że nie dziwię się, że wielu ludzi nawet nie sprawdza oferty z Bydgoszczy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy