×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z Bydgoszczy do Lwowa


LOT wraca do Bydgoszczy. Polski przewoźnik od 4 sierpnia uruchomi z tego miasta połączenie do Lwowa. Będzie ono obsługiwane dwa razy w tygodniu i nie będzie wiązało się z przywróceniem trasy do Warszawy.


Rejsy będą obsługiwane od 4 sierpnia w poniedziałki i piątki w godzinach nocnych. 

Wylot rejsu LO742 ze Lwowa do Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 1:40 czasu lokalnego. Rejs potrwa godzinę i 20 minut, co oznacza, że lądowanie w Bydgoszczy nastąpi o godz. 2:00 czasu lokalnego. Samolot wystartuje z powrotem na Ukrainę o 3:10 czasu polskiego i wyląduje we Lwowie o 5:30 czasu lokalnego. Połączenia będą obsługiwane samolotami bombardierami Q400.
Taki rozkład oznacza, że samolot nie będzie stacjonował w Bydgoszczy. Rejsy będą wykonywane zapewne przez tę samą maszynę, która wcześniej przyleci do Lwowa z Warszawy i rano powróci do stolicy Polski. 

LOT już dziś jest najsilniejszym europejskim przewoźnikiem na Ukrainie, ale dzięki nowemu połączeniu pokazujemy, że potrafimy również wykorzystać potencjał drzemiący w polskich regionach i nie wahamy się otwierać atrakcyjne, bezpośrednie rejsy z portów regionalnych. Miło nam ponownie powitać lotnisko w Bydgoszczy w naszej siatce połączeń - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Połączenie na trasie Bydgoszcz-Lwów to kolejne atrakcyjne połączenie, jakie port oferuje pasażerom z naszego regionu. To także ważny element wspierania rozwoju ruchu turystycznego, studenckiego i biznesowego. Jesteśmy przekonani, że połączenie znajdzie wielu chętnych tak w Kujawsko-Pomorskiem, jak i po stronie ukraińskiej. Jako port chcemy dodatkowo wspierać jego rozwój przez wspólne inicjatywy z organizacjami przedsiębiorców, uczelniami z naszego regionu oraz touroperatorami - dodaje Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

To kolejne nowe połączenie LOT-u na Ukrainę, które przewoźnik uruchomi w tym sezonie. Od lutego przewoźnik lata z Warszawy do Kijowa-Żulian, natomiast od czerwca uruchomi trasę z Poznania do Lwowa

LOT nie latał do Bydgoszczy od listopada 2013 r., kiedy to zlikwidowane zostało połączenie do Warszawy. Potem na tej samej trasie rejsy oferował Eurolot pod własnym kodem.

O planach uruchomienia nowego połączenia jako pierwsza poinformowała nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

#AKTUALIZACJA: dochodzą informacje od LOT-u#


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie