LOT poleci z Bydgoszczy do Lwowa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 czerwca 2017 08:00
29 komentarzy
LOT wraca do Bydgoszczy. Polski przewoźnik od 4 sierpnia uruchomi z tego miasta połączenie do Lwowa. Będzie ono obsługiwane dwa razy w tygodniu i nie będzie wiązało się z przywróceniem trasy do Warszawy.
Reklama

Rejsy będą obsługiwane od 4 sierpnia w poniedziałki i piątki w godzinach nocnych.

Wylot rejsu LO742 ze Lwowa do Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 1:40 czasu lokalnego. Rejs potrwa godzinę i 20 minut, co oznacza, że lądowanie w Bydgoszczy nastąpi o godz. 2:00 czasu lokalnego. Samolot wystartuje z powrotem na Ukrainę o 3:10 czasu polskiego i wyląduje we Lwowie o 5:30 czasu lokalnego. Połączenia będą obsługiwane samolotami bombardierami Q400.
Taki rozkład oznacza, że samolot nie będzie stacjonował w Bydgoszczy. Rejsy będą wykonywane zapewne przez tę samą maszynę, która wcześniej przyleci do Lwowa z Warszawy i rano powróci do stolicy Polski.

- LOT już dziś jest najsilniejszym europejskim przewoźnikiem na Ukrainie, ale dzięki nowemu połączeniu pokazujemy, że potrafimy również wykorzystać potencjał drzemiący w polskich regionach i nie wahamy się otwierać atrakcyjne, bezpośrednie rejsy z portów regionalnych. Miło nam ponownie powitać lotnisko w Bydgoszczy w naszej siatce połączeń - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

- Połączenie na trasie Bydgoszcz-Lwów to kolejne atrakcyjne połączenie, jakie port oferuje pasażerom z naszego regionu. To także ważny element wspierania rozwoju ruchu turystycznego, studenckiego i biznesowego. Jesteśmy przekonani, że połączenie znajdzie wielu chętnych tak w Kujawsko-Pomorskiem, jak i po stronie ukraińskiej. Jako port chcemy dodatkowo wspierać jego rozwój przez wspólne inicjatywy z organizacjami przedsiębiorców, uczelniami z naszego regionu oraz touroperatorami - dodaje Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

To kolejne nowe połączenie LOT-u na Ukrainę, które przewoźnik uruchomi w tym sezonie. Od lutego przewoźnik lata z Warszawy do Kijowa-Żulian, natomiast od czerwca uruchomi trasę z Poznania do Lwowa.

LOT nie latał do Bydgoszczy od listopada 2013 r., kiedy to zlikwidowane zostało połączenie do Warszawy. Potem na tej samej trasie rejsy oferował Eurolot pod własnym kodem.

O planach uruchomienia nowego połączenia jako pierwsza poinformowała nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

#AKTUALIZACJA: dochodzą informacje od LOT-u#
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a3047 2017-06-06 13:15   
gość_a3047 - Profil gość_a3047
Gratulacje dla Bydgoszczu.
jjemiolo 2017-06-06 02:06   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@262d7: Masz racje. Skoro BZG dobra ze LWO, dlaczego nie LCJ? Wszak LO lata na noc do LWO conajmniej piec razy w tygodniu (szesc pozniej latem). Jest wiec miejsce na dalsza, lub dwie, nocne trasy z/do LWO z kolejnych lotnisk w kraju. GDN , WRO i KRK maja lub beda mialy LWO od W6 i FR, LO jest teraz z POZ i BZG, pozostaja wiec LCJ, SZZ i na upartego SZY. Pytanie tylko czy takie nocne loty beda dochodowe.
gość_262d7 2017-06-04 12:20   
gość_262d7 - Profil gość_262d7
a Łódź LOT ma w przysłowiowej czarnej dziurze?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama