LOT poleci z Warszawy do Kijowa (Żuliany)

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 grudnia 2016 10:31
13 komentarzy
LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na centralne lotnisko Kijowa – Żuliany. Połączenie ruszy 26 lutego i będzie obsługiwane najpierw 6, a następnie 7 razy w tygodniu. To już 5 bezpośrednie połączenie LOT-u na Ukrainę.
Reklama
Polski przewoźnik staje się w ten sposób największą linią lotniczą z Unii Europejskiej działającą na ukraińskim rynku.

Rejsy na lotnisko Żuliany będą codziennie oprócz sobót. Wylot zaplanowany jest na 22:40. Rejsy powrotne obędą się we wszystkie dni tygodnie poza niedzielami o 6:00. Od sezonu letniego połączenia będą wykonywane codziennie. Taki rozkład umożliwa wygodną podróż do Kijowa pasażerom nie tylko z Polski, ale wszystkich innych miast Europy Zachodniej. Pasażerowie z Kijowa mogą odbyć podróż w maksymalnie krótkim czasie zarówno do Warszawy jak i dalej do innych europejskich ośrodków biznesowych i turystycznych, nawet bez konieczności noclegu.
- Lotnisko Żuliany uznawane jest za centralne lotnisko Kijowa. Cieszymy się, że jako jedyna linia lotnicza z Unii Europejskiej możemy zaoferować codzienne rejsy z tego portu do naszego hubu w Warszawie. Dzięki temu pasażerowie zaczynający swoją podróż na lotnisku Żuliany mają dostęp całej siatki ponad 60 połączeń LOT-u. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kijowa będą chętnie korzystali z tej oferty - mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.Kijów Żuliany to piątki ukraiński kierunek w siatce połączeń LOT-u, a sama Ukraina to jeden z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej polskiego przewoźnika. W marcu tego roku LOT uruchomił połączenie do Charkowa, które szybko okazało się sukcesem.

- Ukraińscy pasażerowie potrzebują dostępu do hubu, który oferuje bezpośrednie połączenia do głównych miast w Europie i na świecie, a Warszawa jest dziś największym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej. Umacnianie pozycji lidera na Ukrainie wynika bezpośrednio z naszej strategii konsolidowania ruchu lotniczego w tej części Europy – mówi Kubicki. – Razem z połączeniami do Kijowa Boryspil, które realizujemy dwa razy dziennie, będziemy oferować między Warszawą a Kijowem aż 20 rejsów tygodniowo! – dodaje.

Rejsy do Kijowa-Żulian wykonywane będą przez nowoczesne Embraery 195 w konfiguracji 112 miejsc pasażerskich.

"Uruchomienie połączenia do Kijowa-Żulian wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 roku. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się przewoźnikiem pierwszego wyboru, nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również z innych krajów regionu. Od listopada, przewoźnik zapoczątkował współpracę z narodowym przewoźnikiem Estonii, rozpoczynając tym samym proces konsolidacji rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie piątego, bezpośredniego połączenia na Ukrainę to kolejny krok umacniający pozycję przewoźnika w tej części kontynentu" - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Bilety na nowe połączenia LOT-u do Kijowa-Żuliany dostępne są już w sprzedaży.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
cani 2016-12-01 20:29   
cani - Profil cani
gość_dcf00 - to chyba najgłupszy koment na tym portalu, jaki przeczytałem w tym roku! Wygrałeś wszystko!
jedrek88 2016-12-01 16:50   
jedrek88 - Profil jedrek88
Gwoli ścisłości:
IEV to kod i miasta, i lotniska Żuliany
KBP to Borispol
jjemiolo 2016-12-01 16:49   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Swietny pomysl. Lotnisko blizej miasta niz KBP wiec dla Kijowian korzystniejsze wczesniejsze odloty i mnie dokuczliwe pozne przyloty z WAW. Moga zrobic podroz powrotna IEV przez WAW na Europe tego samego dnia. Teraz tylko zrobic podobna nocno/ranna pare dzienna do LWO.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N