×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z Bydgoszczy do Kijowa


Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe połączenie między Bydgoszczą i Kijowem.


- Nowy kierunek to doskonała wiadomość dla mieszkańców naszego Regionu, ale też dla przybywających licznie w celach biznesowych, turystycznych, edukacyjnych czy migracyjnych gości z Ukrainy. Trzeba pamiętać, że wiele firm z kujawsko-pomorskiego prowadzi swoje interesy na Ukrainie, a ich przedstawiciele regularnie odwiedzają Kijów w celach biznesowych. Teraz będą mogli dotrzeć tam bezpośrednio z Bydgoszczy w mniej niż 2 godziny - mówi Tomasz Moraczewski, prezes portu Lotniczego Bydgoszcz.

Od 2 sierpnia br. samoloty polskiego przewoźnika będą latały na tej trasie dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Rejs LO 738 będzie startował z kijowskiego lotniska Żuliany o 23:40, aby wylądować w Bydgoszczy o 0:40. Lot powrotny oznaczony numerem LO 737 zaplanowano na 5:10 z lądowaniem w stolicy Ukrainy o 8:00. Połączenie będzie obsługiwane samolotami typu embraer 175. 

To kolejne połączenie LOT-u z Bydgoszczy. Linia obecnie oferuje z tego lotniska bezpośrednie rejsy do Lwowa. 

- Zakładamy znaczący wzrost popytu na rejsy na Ukrainę, także z Bydgoszczy. Sprzyja temu m.in. znaczący wzrost pozwoleń na prace dla mieszkańców Ukrainy w Polsce, których liczba do końca 2018 r. może wynieść ponad 3 mln osób. Co istotne, 2/3 Ukraińców z regionu kujawsko-pomorskiego pochodzi z okolic Kijowa - podkreśla Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT. – Kijów to już drugie po Lwowie ukraińskie miasto, do którego latamy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jednocześnie jest to już 10. trasa LOT-u na Ukrainę. Pod względem udziałów w ukraińskim rynku LOT jest numerem jeden spośród przewoźników z UE - dodaje.
gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie