Boeing dostarczył pierwszego 787-9 dla Royal Air Maroc

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
12 grudnia 2018 09:36
2 komentarze
We wtorek amerykański producent dostarczył pierwszego 787-9 dla Royal Air Maroc. Tym samym marokański przewoźnik dysponuje już dwoma wariantami dreamlinerów.
Reklama

Spółka po raz pierwszy odebrała dreamlinera w najmniejszym z produkowanych wariantów w 2015 roku, stając się tym samym pierwszym jego odbiorcą wśród krajów śródziemnomorskich. W sumie RAM użytkuje pięć boeingów 787-8, które do czasu odbioru większych egzemplarzy, stanowiły wyłączny element floty dalekodystansowej przewoźnika.

Boeing 787-9 dla marokańskiej linii może jednorazowo zabrać na pokład 302 pasażerów, tj. o 28 więcej niż w przypadku 787-8. Według przekazywanych przez biuro prasowe informacji, samolot będzie wykorzystywany na trasach do Paryża-Orly, Nowego Jorku oraz Sao Paulo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru pierwszego 787-9, do którego wkrótce dołączą trzy kolejne egzemplarze. Wybór tego samolotu wpisuje się w realizowaną strategię ciągłej rozbudowy i modernizacji naszej floty. To kolejne wielkie wydarzenie w ostatnim czasie po dołączeniu Royal Air Maroc do prestiżowego sojuszu Oneworld. Wszystko to wzmocni jeszcze bardziej naszą pozycję na mapie Afryki - powiedział Abdelhamid Addou - prezes Royal Air Maroc.


Przewoźnik w mediach społecznościowych pochwalił się nowym wystrojem kabiny swojego najnowszego nabytku, który nawiązuje do tradycyjnych elementów związanych z marokańską kulturą. Warto podkreślić, że najnowszy boeing posiada też okolicznościowe malowanie, które otrzyma również pierwszy z czterech zamówionych boeingów 737MAX. RAM przewiduje, że najnowsza generacja wąskokadłubowej maszyny trafi do niego w czerwcu przyszłego roku.

fot. Royal Air Maroc
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_0b9e7 2018-12-12 16:09   
gość_0b9e7 - Profil gość_0b9e7
teemu: A ja byłem przekonany, że to jest po prostu nowe malowanie. Szkoda....
teemu 2018-12-12 10:56   
teemu - Profil teemu
Jak dla mnie, to to specjalne malowanie mogłoby zostać na stałe. Jest dużo nowocześniejsze, niż obecne: zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama