×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W listopadzie 16 proc. więcej pasażerów


Kraków Airport obsłużył w minionym miesiącu 551 tys. pasażerów. To o 16 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Na lotnisku w listopadzie odnotowano także 4 208 operacji lotniczych, tj. 16 proc. więcej niż w jedenastym miesiącu 2017 roku.

Zatwierdzenie Planu Generalnego, pierwszego w historii Kraków Airport dokumentu wyznaczającego kierunki rozwoju do 2036, ogłoszenie otwarcia bazy Wizz Air, obsłużenie 6-milionowego pasażera, który biało-czerwonym Dreamlinerem LOT-u odleciał do Chicago, wspólne świętowanie 100-lecia Niepodległości Polski, to najlepsze podsumowanie jakże intensywnego miesiąca na naszym lotnisku. – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W minionym miesiącu lotnisko świętowało z Ryanairem 5-lecie bazy przewoźnika, które zbiegło się z przewiezieniem 20-milionowego pasażera irlandzkiego przewoźnika na trasach z Krakowa oraz uruchomieniem trzech nowych połączeń - do Kijowa, Ammanu i Lwowa. Pod koniec listopada Ryanair ogłosił kolejną nową trasę - tym razem do Szczecina.

Równocześnie inny przewoźnik - Jet2.com - zainaugurował połączenie do Leeds/Bradford.

Od stycznia do końca listopada przez lotnisko przewinęło się już 6,21 mln pasażerów.gość_4abd0 - Profil
gość_4abd0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie