LOT: 100 tys. pasażerów między Polską a Chorwacją

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 grudnia 2018 14:37
4 komentarze
Dubrownik, Zagrzeb, Split, Zadar i Pula okazały się turystycznymi hitami. Polskie Linie Lotnicze LOT przewiozły w tym roku między Polską i Chorwacją ponad 100 tys. pasażerów
Reklama

Dzięki zaangażowaniu Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej i LOT-u, pasażerowie przez cały rok mogą podróżować szybko i wygodnie do ulubionych miast w Chorwacji. Latem przewoźnik obsługuje porty w Zagrzebiu, Dubrowniku, Splicie, Zadarze i Puli. W zimie utrzymuje stałe połączenia z Zagrzebiem i Dubrownikiem.

- Ogromnie się cieszę, że Zarząd LOT-u przychylił się do naszych argumentów i zdecydował się na bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do chorwackich miast również w zimie. Ta decyzja jest bardzo istotna dla wzmocnienia ruchu turystycznego. Dzięki całorocznym połączeniom lotniczym LOT-u możemy Polakom śmiało rekomendować Chorwację jako kierunek całoroczny – mówi Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.


- W ciągu ostatnich trzech lat LOT bardzo mocno rozwinął ofertę pasażerską. Najwięcej połączeń w tym regionie Europy uruchomiliśmy właśnie z i do Chorwacji, dokąd Polacy lubią jeździć m.in. na wakacje. Rejsy cieszą się dużą popularnością, dlatego zamierzamy utrzymać ofertę w przyszłym roku. Przewidujemy, że w tym roku przewieziemy między Polską a Chorwacją ponad 110 tys. osób - wylicza Michał Fijoł, wiceprezes LOT-u ds. handlowych.

LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 105 połączeń. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie ponad 64 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio, Singapuru, Bejrutu i Erywania, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

W tym roku LOT przewiezie łącznie ok. 8,9 mln pasażerów, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2015 r. Dla LOT-u pracuje ponad 700 światowej klasy pilotów i 1300 członków personelu pokładowego. Przewoźnik posiada w swojej flocie 75 samolotów, a tylko do końca grudnia ich liczba zwiększy się do 80 za sprawą dostaw samolotów: Boeing 737 MAX 8 i Embraer 190.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
POZer 2018-12-04 08:09   
POZer - Profil POZer
Ciekawe czy planuja cos z regionow na chorwackie wybrzeze, chcoiaz swoja droga Chorwacja staje sie coraz drozsza, nawet niz zachodnie kraje...
gość_22fc1 2018-12-04 01:25   
gość_22fc1 - Profil gość_22fc1
LOT powinien iść za ciosem i skoro miasta Chorwacji okazały się turystycznymi hitami, to podobnie może być z miastami we Włoszech czy greckimi wyspami i sezonowo również otworzyć kilka połączeń
jjemiolo 2018-12-03 19:22   
jjemiolo - Profil jjemiolo
do goscia 732f0: nie wiem na 10% ale bylbym zdziwiony gdyby czesc miejsc LO nie byla kupowana przez biura. Dla czarterowcow takie miejsca jak Chorwacja to jest ich chleb wiec nie da sie ich zablokowac. To jest UE i trudno o monopol. Poza tym, rynek jest wielce sezonowy a LO dziala caly rok.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama