×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Autobusem z Katowic i Tychów do Szczyrku


Od połowy grudnia Szczyrk połączy z aglomeracją katowicką nowa ekspresowa linia autobusowa. Uruchomi ją ZebraBus.pl we współpracy z miastem Szczyrk i ośrodkami narciarskimi. Połączenia będą docelowo kursować 2 razy dziennie i dowiozą narciarzy niemal pod sam stok.Dzięki inwestycjom przeprowadzonym w ostatnich latach Szczyrk staje się coraz bardziej popularnym ośrodkiem narciarskim. W tej chwili dysponuje już 7 kolejkami górskimi. Nowe połączenia będą dostosowane specjalnie z myślą o narciarzach i turystach. Autobusy umożliwią łatwy przewóz nart lub snowboardów. Nowa oferta przewozowa została przedstawiona w Szczyrku w czwartek (22.11) na wspólnej konferencji miasta, ośrodków i przewoźnika, dotyczącej nowości w nadchodzącym sezonie zimowym. 

Autobusem na narty – ekspresowo i w dodatku ekologicznie 

Godziny odjazdów do Szczyrku z dworca PKS w Katowicach to: 07:10 (codziennie podczas większości sezonu) i 08:10 (weekendy i ferie). Po drodze czeka pasażerów jedynie przystanek w Tychach. Drogami szybkiego ruchu autobus dojedzie z Katowic do Szczyrku w około półtorej godziny. W Szczyrku przygotowane zostały przystanki m.in. obok kolejki na Skrzyczne, pod Gondolą i w Solisku. Wyjazdy powrotne z gór zostały w rozkładzie zaplanowane około godziny 16:00, tak żeby bez problemów było można spędzić cały dzień na stoku. 


Główną ideą powstania takiego połączenia jest chęć wpisania się w proekologiczne tendencje i standardy, by narciarze i turyści rezygnowali z indywidualnego transportu do najbardziej atrakcyjnego ośrodka sportów zimowych w Beskidach, jakim jest Szczyrk – mówi Peter Jančovič, dyrektor firmy ZebraBus.pl. 

Bilety na przejazd będzie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej, w kasie na dworcu PKS w Katowicach oraz w wybranych biurach podróży. Bilet normalny z Tychów do Szczyrku będzie kosztować 24 złotych, z Katowic 27 złotych. Dodatkowo, dzięki dostępnym zniżkom, jeszcze taniej pojadą dzieci, studenci, seniorzy oraz grupy. Przewóz sprzętu narciarskiego jest bezpłatny. Przewoźnik zapowiada również liczne promocje. 

Jak poradzić sobie z dużą ilością samochodów w górach? 

Pierwszy autobus wyjedzie na swoją trasę z Katowic w sobotę 15 grudnia br. Nowa linia powstaje dzięki współpracy przewoźnika z miastem Szczyrk oraz ośrodkami narciarskimi. Autobusy to dobry sposób aby zmniejszyć problemy z korkami i brakiem miejsc parkingowych. 

Mamy ambicje być w ściślej czołówce polskich ośrodków narciarskich. Dlatego bardzo się cieszę z nowego połączenia z Katowicami i zapraszam narciarzy z Górnego Śląska, żeby przyjechali do Szczyrku autobusem i przekonali się jak dużo się w ciągu ostatnich lat u nas zmieniło – komentuje Antoni Byrdy, burmistrz miasta Szczyrk. 


Od zeszłego sezonu po mieście kursują również trzy linie lokalnego bezpłatnego skibusu. Są one alternatywą dla transportu prywatnym samochodem i remedium na problemy z miejscami parkingowymi. Tak więc nowa linia z Katowic dalej rozszerza możliwości transportu bez korzystania z auta i dobrze wpisuje się w strategie poprawiania komunikacyjnej dostępności miasta. W przypadku dużego zainteresowania ze strony klientów, przewoźnik deklaruje chęć zwiększenia liczby połączeń oraz wzmocnienie kursów dodatkowymi autobusami.

fot. mat. prasowe
#AKTUALIZACJA na prośbę Zebrabus.pl 27.11.2018, godz. 17:55: zmiana godziny drugiego kursu i cen za przejazd#
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie