×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Lotnisko powitało 6-milionowego pasażera


Przez krakowskie lotnisko przewinął się dziś 6-milionowy pasażer. Tym samym Kraków Airport stał się pierwszym portem regionalnym w Polsce, który przekroczył barierę sześciu milionów podróżnych odprawionych w ciągu jednego roku.Szczęśliwą osobą okazała się pani Anna, która podróżowała do Chicago na pokładzie boeinga 787-9 należącego do Polskich Linii Lotniczych LOT. Przy stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej czekali na nią: Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport; Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT; oraz Krzysztof Mazur, dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services.

Pasażerka została zaproszona do specjalnie przygotowanej części strefy landside, gdzie odbyła się oficjalna uroczystość powitania 6-milionowego pasażera, którą rozpoczął Włoszek, dziękując w swojej przemowie m.in. wszystkim pracownikom lotniska za swoją pracę:

Zgodnie z prognozami w 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzysta ponad 6,5 mln pasażerów; to tak jakby niemal każdy Małopolanin wybrał się dwukrotnie w podróż lotniczą w tym roku. Jest to możliwe dzięki szerokiej siatce połączeń, oferowanej przez ponad dwudziestu przewoźników, a także codziennej współpracy wielu osób, które dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg podróży prosto z Krakowa – powiedział.

Przemawiający następnie Kubicki powiedział, że jest zachwycony, że 6-milionowy pasażer wybrał się w podróż z Krakowa samolotem PLL LOT, przypominając jednocześnie o i innym sukcesie branży lotniczej w Polsce, tj. o 8-milionowym pasażerze przewiezionym przez polskiego przewoźnika, co miało miejsce zaledwie trzy dni temu.


Od przedstawicieli portu, PLL LOT i LS Airport Services, pani Anna otrzymała podarunek w postaci voucheru na przelot dla dwóch osób w klasie Premium Economy na dowolny rejs z siatki narodowego przewoźnika z Krakowa (także z Krakowa przez Warszawę) do dowolnego miejsca w Europie, usługę VIP w Kraków Airport i zestaw gadżetów. Na pozostałych pasażerów rejsu do Chicago również czekały drobne upominki.

fot. Kraków Airportgość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie