LOT: 8 milionów pasażerów

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
16 listopada 2018 12:35
9 komentarzy
Po raz pierwszy w historii Polskimi Liniami Lotniczymi LOT poleciało aż 8 milionów pasażerów w ciągu jednego roku. Taki wynik to efekt rozwoju polskiego przewoźnika – nowych połączeń, floty i zwiększania liczby dostępnych miejsc na najpopularniejszych trasach.
Reklama

Do końca roku LOT planuje przewieźć 8,8 mln pasażerów, czyli dokładnie tyle, ile przewiduje strategia rentownego wzrostu LOT-u

Rok 2018 nie dobiegł końca, a polski przewoźnik już pobił rekord swojej 89-letniej historii. W ciągu 11 miesięcy aż 8 milionów pasażerów wybrało podróż LOT-em. To niemal dwukrotny wzrost w stosunku do 2015r. gdy na pokładach podróżowało rocznie 4,3 mln pasażerów. Przewoźnik dysponował wówczas flotą 41 samolotów (w tym sześcioma dreamlinerami) - dziś we flocie ma aż 75 samolotów (do końca roku ich liczba wzrośnie do 80), w tym 11 dreamlinerów w wersji B787-8 i -9 oraz nowych wąskokadłubowych samolotów Boeing 737 MAX.


Dziś polski przewoźnik intensywnie się rozwija – w ciągu ostatnich trzech lat wzbogacił swoją ofertę o ponad 60 nowych połączeń w tym rejsy do Miami, Los Angeles, Seulu i Singapuru. Odzyskał udział w polskim rynku, wypracował zyski, a także odbudował pozycję stabilnej i godnej zaufania linii wśród pasażerów i partnerów. To wszystko sprawia, że LOT został uznany najszybciej rosnącą linią lotniczą w Europie.

- W tym roku zaufało nam już 8 milionów osób, czyli dwukrotnie więcej niż jeszcze niespełna trzy lata temu, gdy ogłaszaliśmy strategię rentownego wzrostu. Wówczas niewielu wierzyło, że LOT może dwukrotnie zwiększyć skalę swojej działalności i stać się liderem regionu. To pokazuje skuteczność zarządzania, zaangażowanie pracowników i rosnącą chęć podróżowania LOT-em wśród coraz większej liczby pasażerów. Nowy rekord to dla nas symboliczna chwila – dziękujemy wszystkim, którzy z nami latają. To właśnie dla nich rozwijamy się i otwieramy nowe połączenia. Obiecujemy, że przed nami kolejne rekordy - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Do końca roku liczba pasażerów, którzy wybrali podróż z LOT-em wyniesie 8,8 mln, czyli tyle, ile zakłada przyjęta strategia rentownego wzrostu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4412c 2018-11-19 11:22   
gość_4412c - Profil gość_4412c
A paxy tranzytowe przez WAW są liczone podwójnie...?
gość_39a76 2018-11-18 02:37   
gość_39a76 - Profil gość_39a76
Brawo PLL LOT, to jest naprawdę super wynik. Wielka duma ze pasażerowie wybierają polskiego przewoźnika. Z Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles, Warszawa, Pekin, Seul, Tokio az do Singapur i nie tylko.....LOT jeszcze nigdy nie miał az tyle bezposredynch rejsow dalekodystansowych. W 2019r z okazji 90 lat LOTu, na pewno już będzie 10 mln pasazerow.
jjemiolo 2018-11-18 00:54   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Mnie te 8 milionow ciesza ale i zaskakuja zarazem. Dowodzi to ze jest w Polsce potencjal na przewozy lotnicze. Nawet jak z czasem tempo rozwoju spadnie, bo musi przy wyzszym punkcie wyjscia, 10 milionow jest do osiagniecia moze nawet w przyszlym roku.
@lysypiotr76: a moze to milczenie prezesa sygnalizuje jego odlot?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama