Porozumienie o zakończeniu strajku w LOT podpisane!

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
01 listopada 2018 07:55
18 komentarzy
Dziś o 2.30 w nocy związki zawodowe i zarząd LOT-u podpisały porozumienie o zakończeniu strajku. Od 7 listopada br. mają być prowadzone rozmowy o regulaminie wynagradzania.
Reklama
Wczoraj wieczorem (31.10) po interwencji prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Pawła Borysa i przewodniczącego Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego, związki usiadły do rozmów z zarządem LOT-u.

Przez cały wczorajszy dzień liderzy związkowi odmawiali podjęcia rozmów z zarządem LOT-u, który skierował do nich kilka zaproszeń do podjęcia negocjacji. Odmowy związkowcy motywowali brakiem zmiany negocjatora przewoźnika, do którego stracili zaufanie oraz faktem, że LOT nie zaproponował niczego nowego od poniedziałku. Przedstawicieli związków, chcieli już nawet napisać petycję do Międzynarodowej Organizacji Pracy przy ONZ, czyli przenieść spór na poziom międzynarodowy i w dodatku zaskarżyć polski rząd za brak reakcji na łamanie praw pracowniczych.

Po południu do protestujących przyjechał prezes PFR Paweł Borys i przewodniczący Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Po przeprowadzeniu rozmów ze strajkującymi obaj reprezentanci premiera spotkali się z zarządem LOT-u. Ta rządowa mediacja przyniosła rezultat w postaci wieczornego spotkania zarządu ze związkowcami.

Przewodniczący związku zawodowego pilotów Adam Rzeszot wyraził wtedy nadzieję, że jest to przełom, dzięki któremu zaistniała szansa zawarcia porozumienia. I rzeczywiście, po kilku godzinach negocjacji strony sporu podpisały umowę o zakończeniu strajku. Mogą odetchnąć nie tylko strony konfliktu i pasażerowie, ale też wszyscy odpowiedzialni za projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cc4fe 2018-11-05 14:31   
gość_cc4fe - Profil gość_cc4fe
Czy związkowcy zostaną obciążeni stratami za nielegalny strajk?
gość_92350 2018-11-04 13:47   
gość_92350 - Profil gość_92350
Aż strach się bać latać tymi pseudo samolotami - czytaj amerykańskim złomem tzn."Dreamlinerami" najpierw palące się akumulatory a teraz uszkodzone silniki - 4 LOTowskie Dremlinery stoją uszkodzone (B, D, G i F) i czekają na naprawę - pierwszy już od prawie pół roku - ciekawe kiedy pierw3szy "spadnie" i zaczną wyciągać dopiero wnioski...
gość_12967 2018-11-03 13:25   
gość_12967 - Profil gość_12967
Jakim cudem prezes chce zbudować linię z wielkim hubem traktując pracowników jak niewolników?
Może powinien sobie wziąć do serca radę Richarda Bransona. Najważniejsi dla firmy są nie klienci ale pracownicy.

A gość zgarnął ogromną premię a pracownikom pokazał figę.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy