×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT pozyskał kolejne maszyny. Od Smartlynx i Carpataira


Polskie Linie Lotnicze LOT pozyskały kolejne samoloty do zapewnienia ciągłości operacji w związku z trwającą akcją protestacyjną.


Samolot Fokker 100 wynajęty został od linii Carpatair w ramach umowy ACMI i będzie latał dla LOT-u w najbliższą sobotę i niedzielę z możliwością przedłużania umowy w razie potrzeby operacyjnej na kolejne dni. 


- Planujemy wykorzystywać ten samolot przede wszystkim na trasie Warszawa - Mediolan - mówi Konrad Majszyk z biura prasowego LOT-u. - Samolot pozyskaliśmy w celu zabezpieczenia połączeń rozkładowych w obliczu możliwych zakłóceń ruchu. Pozyskiwanie dodatkowych samolotów jest wyrazem troski o pasażerów i niechęci przewoźnika do odwoływana rejsów. Jesteśmy zdeterminowani, żeby zminimalizować utrudnienia i żeby pasażerowie nie odczuli skutków nielegalnego strajku - dodaje.


Przewoźnik wynajął także airbusa A320 od linii Smartlynx. Airbus ze 180 fotelami na pokładzie wypożyczony został do soboty włącznie w ramach ACMI od łotewskiego przewoźnika SmartLynx. Samolot już wykonuje połączenia dla LOT-u, dziś latał na trasie między Warszawą i Budapesztem. Jutro wykona rejsy miedzy Warszawą i Kopenhagą.

Rano informowaliśmy o leasingu na czas strajku boeingów B737 od linii Blue Air oraz Travel Service.gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie