LOT pozyskał kolejne maszyny. Od Smartlynx i Carpataira

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
19 października 2018 21:43
1 komentarz
Polskie Linie Lotnicze LOT pozyskały kolejne samoloty do zapewnienia ciągłości operacji w związku z trwającą akcją protestacyjną.
Reklama

Samolot Fokker 100 wynajęty został od linii Carpatair w ramach umowy ACMI i będzie latał dla LOT-u w najbliższą sobotę i niedzielę z możliwością przedłużania umowy w razie potrzeby operacyjnej na kolejne dni.


- Planujemy wykorzystywać ten samolot przede wszystkim na trasie Warszawa - Mediolan - mówi Konrad Majszyk z biura prasowego LOT-u. - Samolot pozyskaliśmy w celu zabezpieczenia połączeń rozkładowych w obliczu możliwych zakłóceń ruchu. Pozyskiwanie dodatkowych samolotów jest wyrazem troski o pasażerów i niechęci przewoźnika do odwoływana rejsów. Jesteśmy zdeterminowani, żeby zminimalizować utrudnienia i żeby pasażerowie nie odczuli skutków nielegalnego strajku - dodaje.


Przewoźnik wynajął także airbusa A320 od linii Smartlynx. Airbus ze 180 fotelami na pokładzie wypożyczony został do soboty włącznie w ramach ACMI od łotewskiego przewoźnika SmartLynx. Samolot już wykonuje połączenia dla LOT-u, dziś latał na trasie między Warszawą i Budapesztem. Jutro wykona rejsy miedzy Warszawą i Kopenhagą.

Rano informowaliśmy o leasingu na czas strajku boeingów B737 od linii Blue Air oraz Travel Service.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_ffe86 2018-10-20 19:27   
gość_ffe86 - Profil gość_ffe86
Przecież nie ma żadnego strajku, jest TYLKO pikieta ROTFL
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama