×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT pozyskał airbusa A340 od Hi Fly


Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach umowy ACMI pozyskały airbusa A340-300 od linii Hi Fly Malta. Samolot będzie latał od dzisiaj do 15 listopada br. Dodatkowo we flocie na czas strajku pojawi się B737 linii Blue Air oraz Travel Service.W trybie doraźnym pozyskaliśmy dziś dodatkowy samolot Boeing 737-500 od przewoźnika Blue Air. Samolot ma na pokładzie 120 foteli. Dziś i jutro dla LOT-u lata B737-800 wynajęty od Travel Service. Samolot ma na pokładzie 189 foteli - mówi Konrad Majszyk z biura prasowego przewoźnika w rozmowie z Pasazer.com.

Umowy ACMI (samoloty z załogami) została podpisana w celu wzmocnienia siatki i utrzymania ciągłości połączeń w obliczu możliwych zakłóceń ruch spowodowanych akcją protestacyjną. Dla LOT-u nadal wykonują połączenia samoloty pozyskane wcześniej w ramach ACMI, np. trzy Boeingi 737 od linii Blue Air. 


W ramach umowy ACMI LOT pozyskał  także airbusa A340-300 od przewoźnika Hi Fly Malta. Samolot będzie latał od dzisiaj do 15 listopada na trasach: do Newark z Warszawy i Rzeszowa, z Warszawy do Toronto, a sporadycznie także do Pekinu i Tokio-Narity.

Samolot ma na pokładzie 267 foteli - w tym 12 klasy pierwszej, 42 biznes i 213 w ekonomii. 

Umowa ACMI została podpisana w celu wzmocnienia siatki i utrzymania ciągłości połączeń dalekodystansowych LOT-u w obliczu problemów z silnikami Rolls-Royce’a, które dotyczą przewoźników na całym świecie. LOT pozostaje w bliskim kontakcie z firmą Rolls Royce’a i egzekwuje rekompensaty finansowe z tytułu utraconych przychodów i kosztów ACMI. Na bieżąco monitorujemy całą flotę 787, co pozwala nam podejmować działania prewencyjne - takie jak leasing 767-300ER od EuroAtlantic, który lata we flocie do końca roku - mówi Majszyk.

Łączna liczba maszyn we flocie LOT-u (bez ACMI, ale z 11 maszynami Nordiki) to obecnie 75 samolotów.gość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie