×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT pozyskał airbusa A340 od Hi Fly


Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach umowy ACMI pozyskały airbusa A340-300 od linii Hi Fly Malta. Samolot będzie latał od dzisiaj do 15 listopada br. Dodatkowo we flocie na czas strajku pojawi się B737 linii Blue Air oraz Travel Service.


W trybie doraźnym pozyskaliśmy dziś dodatkowy samolot Boeing 737-500 od przewoźnika Blue Air. Samolot ma na pokładzie 120 foteli. Dziś i jutro dla LOT-u lata B737-800 wynajęty od Travel Service. Samolot ma na pokładzie 189 foteli - mówi Konrad Majszyk z biura prasowego przewoźnika w rozmowie z Pasazer.com.

Umowy ACMI (samoloty z załogami) została podpisana w celu wzmocnienia siatki i utrzymania ciągłości połączeń w obliczu możliwych zakłóceń ruch spowodowanych akcją protestacyjną. Dla LOT-u nadal wykonują połączenia samoloty pozyskane wcześniej w ramach ACMI, np. trzy Boeingi 737 od linii Blue Air. 


W ramach umowy ACMI LOT pozyskał  także airbusa A340-300 od przewoźnika Hi Fly Malta. Samolot będzie latał od dzisiaj do 15 listopada na trasach: do Newark z Warszawy i Rzeszowa, z Warszawy do Toronto, a sporadycznie także do Pekinu i Tokio-Narity.

Samolot ma na pokładzie 267 foteli - w tym 12 klasy pierwszej, 42 biznes i 213 w ekonomii. 

Umowa ACMI została podpisana w celu wzmocnienia siatki i utrzymania ciągłości połączeń dalekodystansowych LOT-u w obliczu problemów z silnikami Rolls-Royce’a, które dotyczą przewoźników na całym świecie. LOT pozostaje w bliskim kontakcie z firmą Rolls Royce’a i egzekwuje rekompensaty finansowe z tytułu utraconych przychodów i kosztów ACMI. Na bieżąco monitorujemy całą flotę 787, co pozwala nam podejmować działania prewencyjne - takie jak leasing 767-300ER od EuroAtlantic, który lata we flocie do końca roku - mówi Majszyk.

Łączna liczba maszyn we flocie LOT-u (bez ACMI, ale z 11 maszynami Nordiki) to obecnie 75 samolotów.gość_7973b - Profil
gość_7973b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie