×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW air rezygnuje z części połączeń do USA


Islandzka linia lotnicza WOW air zawiesza loty do trzech miast w USA. Od początku przyszłego roku wstrzymane zostaną połączenia z St. Louis, a w sezonie letnim nie wrócą tegoroczne popularne kierunki Cincinnati i Cleveland. Wszystko to raptem 5 miesięcy po ich uruchomieniu.W październiku br. WOW air zrezygnował już z połączeń z San Francisco, Sztokholmem i Edynburgiem tłumacząc to usprawnianiem operacji. Te trzy kierunki będą dostępne tylko do 5 listopada. Również faktem usprawnienia wytłumaczono zwolnienie 10 pracowników. Media w Islandii donosiły o problemach finansowych linii. Pojawiły się też pytania o potencjalny wpływ tej sytuacji na krajowy przemysł turystyczny. 

Inny i zarazem największy islandzki przewoźnik, Icelandair także boryka się z problemami, co skutkowało zwolnieniem w ostatnim czasie 30 pracowników. Ta linia tłumaczy swoje problemy silną konkurencją na rynku i rosnącymi cenami paliw.


Władze lotniska w St. Louis wypowiedziały się na temat decyzji WOW air w amerykańskich mediach i zaznaczyły, że są rozczarowane, ponieważ zainteresowanie klientów trasą do Rejkiawiku było bardzo duże. Te same media przypomniały, że jeszcze miesiąc temu, podsumowując letnie połączenia sezonowe, WOW air zapewniał, że wróci w przyszłym roku do Cleveland. 

Pojawiły się też pogłoski mówiące o tym, że linia zrezygnuje też z lotów do Nowego Jorku (JFK) i Dallas Fort Worth.  Zapytana o komentarz Svanhviti Fridriksottir, dyrektor ds. komunikacji w WOW air, odpowiedziała, że żadne decyzje nie zostały podjęte w kwestii tego czy linia utrzyma te dwa połączenia w przyszłym roku. Fridriksdottir zapowiedziała jednak, że pojawi się nowe połączenie do Detroit. 

Pasażerowie, którzy zakupili już bilety na kasowane połączenia mają do wyboru ofertę zastępczą na innej trasie lub zwrot poniesionych kosztów.gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie