WOW air rezygnuje z części połączeń do USA

22 października 2018 12:40
1 komentarz
Islandzka linia lotnicza WOW air zawiesza loty do trzech miast w USA. Od początku przyszłego roku wstrzymane zostaną połączenia z St. Louis, a w sezonie letnim nie wrócą tegoroczne popularne kierunki Cincinnati i Cleveland. Wszystko to raptem 5 miesięcy po ich uruchomieniu.
Reklama
W październiku br. WOW air zrezygnował już z połączeń z San Francisco, Sztokholmem i Edynburgiem tłumacząc to usprawnianiem operacji. Te trzy kierunki będą dostępne tylko do 5 listopada. Również faktem usprawnienia wytłumaczono zwolnienie 10 pracowników. Media w Islandii donosiły o problemach finansowych linii. Pojawiły się też pytania o potencjalny wpływ tej sytuacji na krajowy przemysł turystyczny.

Inny i zarazem największy islandzki przewoźnik, Icelandair także boryka się z problemami, co skutkowało zwolnieniem w ostatnim czasie 30 pracowników. Ta linia tłumaczy swoje problemy silną konkurencją na rynku i rosnącymi cenami paliw.


Władze lotniska w St. Louis wypowiedziały się na temat decyzji WOW air w amerykańskich mediach i zaznaczyły, że są rozczarowane, ponieważ zainteresowanie klientów trasą do Rejkiawiku było bardzo duże. Te same media przypomniały, że jeszcze miesiąc temu, podsumowując letnie połączenia sezonowe, WOW air zapewniał, że wróci w przyszłym roku do Cleveland.

Pojawiły się też pogłoski mówiące o tym, że linia zrezygnuje też z lotów do Nowego Jorku (JFK) i Dallas Fort Worth. Zapytana o komentarz Svanhviti Fridriksottir, dyrektor ds. komunikacji w WOW air, odpowiedziała, że żadne decyzje nie zostały podjęte w kwestii tego czy linia utrzyma te dwa połączenia w przyszłym roku. Fridriksdottir zapowiedziała jednak, że pojawi się nowe połączenie do Detroit.

Pasażerowie, którzy zakupili już bilety na kasowane połączenia mają do wyboru ofertę zastępczą na innej trasie lub zwrot poniesionych kosztów.

Ostatnie komentarze

gość_f4d4b 2018-10-22 14:22   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
bo latac za 90 usd i zarabiac sie nie da i tyle w temacie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy