×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: We wrześniu 13 proc. więcej pasażerów


Kraków Airport obsłużył w minionym miesiącu ponad 614 tys. pasażerów. To o 13 proc. więcej niż we wrześniu 2017 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Równocześnie odnotowano 9 proc. wzrost w zakresie startów i lądowań, które miały miejsce w tym okresie na krakowskim lotnisku.

Ponad 1/3 pasażerów więcej, niż we wrześniu ubiegłego roku, skorzystało z połączeń linii lotniczych Aegean oraz Jet2.com – to największa zaobserwowana dynamika wzrostu wśród ponad dwudziestu przewoźników, którzy oferują loty prosto z Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Lotnisko we wrześniu miało kilka powodów do świętowania. Jednym z nich było obsłużenie po raz drugi w historii 5-milionowego pasażera, który na lotnisko przyleciał 28 września rejsem Lufthansy z Monachium. Warto dodać, że w roku ubiegłym przedstawiciele Kraków Airport podobne wydarzenie świętowali dopiero w drugim tygodniu listopada.

Ponadto 24 września poprawiono dobowy rekord (obowiązujący od sierpnia 2016 roku) w liczbie obsłużonych pasażerów. W ciągu 24 godzin przez lotnisko przewinęło się 23 931 podróżnych.

Od początku roku, z oferty krakowskiego portu skorzystało już 5,06 mln pasażerów.gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie