Atlanta wprowadza system rozpoznawania twarzy

25 września 2018 09:00
Lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie będzie kolejnym portem, które wprowadzi system rozpoznawania twarzy.
Reklama
Kontrola będzie dotyczyć wszystkich pasażerów podróżujących liniami Delta Air Lines, pochodzących spoza Stanów Zjednoczonych i ma na celu zmarginalizowanie przypadków, w których do kraju przybywają osoby z fałszywymi dokumentami. Obywatele USA będą mogli jej odmówić.


Tym samym Atlanta dołączy do grupy 14 amerykańskich lotnisk, które testują to rozwiązanie. Warto przypomnieć, że pionierem w tym zakresie był port lotniczy Dulles w Waszyngtonie, a jako pierwszy w jego ślady poszedł port lotniczy im. Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Pomysły na wykorzystanie indywidualnych cech ludzkiego ciała pochodzą jednak nie tylko z USA - na londyńskim Heathrow skanowanie tęczówki wprowadzono już 12 lat temu w celu przyspieszenia odprawy. Podobne rozwiązanie funkcjonuje także na lotnisku Dubaj-International, ale niewykluczone, że w najbliższym czasie ulegnie ono znacznej modyfikacji - włodarze portu rozważają bowiem wprowadzenie osobliwego systemu weryfikacji pasażerów, który ma polegać na zbudowaniu wirtualnego tunelu akwarystycznego. Podróżni mieliby wpatrywać się w sztucznie stworzone ryby, a przy okazji być poddawani kontroli.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy