Wizz Air: Nowe trasy z Gdańska. Dodatkowy samolot

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 września 2018 14:00
22 komentarzy
Linie lotnicze Wizz Air uruchomią nowe połączenia z Portu Lotniczego w Gdańsku oraz zbazują tam kolejny, siódmy już samolot.
Reklama

Węgierska linia niskokosztowa uruchomi z Gdańska nowe połączenia; do Bremy w Niemczech, do Kutaisi w Gruzji oraz na główne lotnisko w Oslo.


Połączenie do Bremy zostanie uruchomione 2 kwietna i wykonywane będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty.
Przewoźnik zwiększy także operowanie na trasach:
  • Gdańsk-Aberdeen z 2 do 3 w tygodniu
  • Gdańsk-Lwów z 2 do 4 w tygodniu
  • Gdańsk-Göteborg z 4 do 5 w tygodniu
  • Gdańsk-Kijów z 2 do 3 w tygodniu
Ceny biletów zaczynają się o 89 zł.

Przedstawiciele przewoźnika poinformowali, że do kwietnia 2019 roku cała flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z samolotów Airbus A321. 8 samolotów z 230 miejscami na pokładzie umożliwi zwiększenie przepustowości o 11 proc. na trasach ze stolicy utrzymując jednocześnie niskie ceny usług.

Samoloty, które zostały umieszczone w Katowicach i Warszawie w szczycie sezonu letniego 2018, powrócą do swoich baz w sezonie letnim 2019. W 2019 roku, oferta sprzedaży Wizz Air będzie liczyć 10,5 mln miejsc w sprzedaży na niskokosztowych trasach z ośmiu lotnisk w Polsce, co stanowi wzrost o 2,5 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Marcin14 2018-09-20 20:50   
Marcin14 - Profil Marcin14
Do Armenii generalnie ciężko jest wjechać inaczej niż samolotem przez główne lotnisko w Erewaniu. Większość granic Armenii jest zamknięta, gdyż jest silnie skonfliktowana zarówno z Azerbejdżanem jak i Turcją. Pozostaje wjazd z Gruzji (bezproblemowy) i przez jedno małe przejście z Iranem (słyszałem, że można dość łatwo wjechać wraz ze zorganizowanymi wycieczkami z Iranu). Niestety, ale z Turcji czy Azerbejdżanu można wjechać do Armenii tylko naokoło przez Gruzję czy Iran, czego pewnie dokonuje rocznie tylko garstka najtwardszych podróżników. Generalnie, można dość swobodnie podróżować między Gruzją i Armenią (pamiętając, że w Gruzji wystarczy nam dowód osobisty, ale w Armenii trzeba mieć już paszport) i te kraje można połączyć podczas jednej podróży samolotem do któregokolwiek z tych krajów, ale podróżowanie w tym regionie do innych krajów jest zazwyczaj mocno utrudnione czy wręcz niebezpieczne
mj-123 2018-09-20 12:34   
mj-123 - Profil mj-123
Armenia chce się otworzyć na Europę, a nie Rosję (od której jest niestety uzależniona). Problemem tego kraju jest tak na prawdę tylko jedno lotnisko na cały kraj w Erywaniu. Jest drugie, malutkie w mało atrakcyjnym mieście Giumri, ale to lotnisko w fatalnym stanie technicznym i w najmniej atrakcyjnej części kraju, ciężko więc je porównać do gruzińskiego lowcostowego Kutaisi.
gość_20929 2018-09-20 12:26   
gość_20929 - Profil gość_20929
f1 Codziennie lata z Warszawy do Erewania PLL LOT.W promocji bilety po 549 zł.Bardzo dobre ceny do Erewania ma UIA Armenia liczy obecnie ok 3 milionów mieszkańców, a lotnisko Zwartnos w Erewaniu odprawia ponad 2,5 miliona pasażerów. Kraj bardzo ciekawy. Wizz Air lata do Kutaisi w Gruzji z Warszawy, Katowic i Wrocławia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama