Cztery kierunki czarterowe z Łodzi w 2019

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
06 września 2018 09:00
15 komentarzy
Biura podróży Rainbow i TUI polecą w lecie 2019 roku z Łodzi do Antalyi, Burgas, Dubrownika i na Zakynthos.
Reklama

Kończy się tegoroczny sezon wakacyjnych czarterów na łódzkim lotnisku. Łodzianie chętnie korzystają, z lotów do Burgas i Antalyi. Wedle zapewnień przedstawicieli lotniska duże zainteresowanie ofertą ułatwiało rozmowy z touroperatorami na temat planów na lato 2019 roku. Choć negocjacje jeszcze trwają, to już teraz oferta czarterów z łódzkiego lotniska zapowiada się bardzo interesująco.

- Przede wszystkim dziękuję łodziankom i łodzianom, a także wszystkim mieszkańcom naszego regionu za to, że chętnie wybierali nasze lotnisko jako początek wakacyjnej przygody. Do tej pory poleciało od nas na wakacje ponad 10 tysięcy osób. Ten dobry trend obserwowali touroperatorzy i dlatego odważniej wejdą na nasze lotnisko w przyszłym sezonie. Bardzo dobre wypełnienie samolotów czarterowych to dla mnie ogromna pomoc w negocjacjach dotyczących przyszłorocznej oferty – co widać po nowych destynacjach na przyszły rok, jak również istotnemu zwiększeniu tegorocznych częstotliwości - powiedziała Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.


- Zakończyliśmy pierwszy etap negocjacji i możemy już przedstawić efekty, ale zastrzegam, że negocjacje jeszcze trwają i mamy nadzieję w kolejnych miesiącach uzupełniać zaprezentowaną dziś ofertę. W tym sezonie startowaliśmy z dwoma kierunkami czarterowymi, w przyszłym to już cztery i bardzo bogata oferta hotelowa i wypadowa, szczególnie za sprawą połączenia do Dubrownika, które będzie pierwszym w historii naszego lotniska. Po raz pierwszy w historii touroperator TUI zdecydował nawiązać z nami współpracę i samodzielnie uruchamia połączenia do Burgas i Antalyi – mówi Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Dwa tegoroczne wakacyjne kierunki, Turcja i Bułgaria, pozostaną w ofercie na przyszły rok. Loty do Burgas będą obsługiwane co najmniej trzy razy w tygodniu. Organizatorami wakacji w Bułgarii są Rainbow i TUI. Te biura podróży będą miały również w ofercie Turcję.


Rainbow proponuje, oprócz Bułgarii także grecką wyspę Zakynthos. To powrót po paru latach do oferty wylotów z Łodzi. Całkowitą nowością w łódzkim porcie lotniczym będzie Chorwacja. Od 6 czerwca 2019 roku można będzie polecieć z Łodzi do Dubrownika. Klienci biura Rainbow będą wypoczywać w samym Dubrowniku, na Riwierze Makarskiej, na wyspie Korculi, albo do Czarnogóry lub do Bośni i Hercegowiny.

- To już kolejny rok dobrej współpracy z łódzkim lotniskiem. Tegoroczna Bułgaria była dużym sukcesem i praktycznie przez cały sezon nie było wolnych miejsc. Teraz proponujemy kolejne trzy kierunki, które od lat są naszymi hitami sprzedaży, czyli Dubrownik, Antalya i Zakynthos. Jesteśmy liderami ich sprzedaży w całej Polsce. Oferta Lato 2019 już wystartowała - mówi Emilia Bratkowska, dyrektor promocji Biura Podróży Rainbow.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ae0fc 2018-09-15 13:25   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
Problemem Łodzi jest bliskość Okęcia 138 km, 1,5 h i Pyrzowic 184 km, 2 h (ale będzie krócej).

Jeśli popatrzymy się na zagranicę to Turyn, bogata metropolia 2 mln mieszkańców, jest drenowana przez Malpensę, a tam jest 134 km. Czyli efekt zasysania przy takich odległościach działa.
gucio 2018-09-15 01:25   
gucio - Profil gucio
Kochani, ja naprawdę nie rozumiem, co tu się dzieje. Czy lotniska regionalne istnieją naprawdę tylko po to, by poszczególne województwa i mieszkańcy udowadniały/li sobie wzajemnie, kto ma większego... ilość kierunków :) , czy może jednak po to, żeby komfortowo polecieć spod domu w świat? Cieszę się, że LCJ ma nowe czartery, LH itd i obym jak najrzadziej jako człowiek, który ma na Lublinek 30 min komunikacją miejską musiał latać z WAW, to naprawdę jest wyprawa! ale nie zmienia to faktu, że fajnie jak WAW, KTW, LUZ, KRK itd się rozwijają, dzięki temu mam tylko większy wybór :) Jak trzeba, to dojadę, jak mogę polecieć "od siebie", to polecę i super, a teksty pt. "Może podacie statystyki, czy wstydzicie sie spadków?" se Panie gościu za przeproszeniem wsadź, są ludzie, którzy po prostu chcą latać z LCJ i mają w nosie statystyki. pozdr, Łukasz
gość_74ec3 2018-09-11 21:56   
gość_74ec3 - Profil gość_74ec3
a co z nowymi połączeniami, które zostały załatwione na targach w Hiszpanii?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama