×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Biman Bangladesh odebrał pierwszego Dreamlinera


Linie Biman Bangladesh odebrały pierwszego nowego boeinga B787-8. Kolejne trzy maszyny zostaną dostarczone do linii w listopadzie br. i na jesieni 2019 roku.


Nowe boeingi to część planu Biman Bangladesh dotyczącego modernizacji i wymiany floty. Samolot o rejestracji S2-AJS na pokład zabiera 271 pasażerów: 24 w klasie biznes oraz 247 w klasie ekonomicznej.  

Narodowy przewoźnik Bangladeszu rozpocznie operacje nowym B787 1 września podczas lotów szkoleniowych dla załóg do Kuala Lumpur i Singapuru. Następnie od 16 października rozpocznie loty na trasach średniego zasięgu. Początkowo pierwszy Dreamliner we flocie przewoźnika będzie obsługiwał loty do Dohy cztery razy w tygodniu oraz do Maskatu trzy razy w tygodniu. Raz w tygodniu obsłuży również trasę między stolicą Kataru a drugim największym miastem Bangladeszu Ćottogram (dawniej Czittagong).

Od 17 lutego 2019 r. samolot ma być używany wyłącznie na lotach do stolicy Omanu (Maskatu) 6 razy w tygodniu (z niektórymi lotami z Sylhetu i Ćottogram). Flota dalekiego zasięgu linii, poza nowym Dreamlinerem, składa się z czterech boeingów 777-300ER.

Fot. Biman Bangladeshgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie