×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Arabia poleci do Pragi


Linie Air Arabia ogłosiły, że od 11 grudnia br. rozpoczną loty z Pragi do Szardży, trzeciego co do wielkości miasta w ZEA. Nowe połączenie będzie obsługiwane pięć razy w tygodniu.


Połączenie będzie realizowane przy użyciu airbusów A320 oferujących 168 miejsc w klasie ekonomicznej. Dla nowego połączenia przewidziano następujący rozkład:
  • Praga - Sharjah  
  • Szardża 8:00 – 11:50 Praga (-2----7),
  • Praga 12:35 – 21:40 Szardża (-2----7),
  • Szardża 15:30 – 19:20 Praga (--34-6-),
  • Praga 21:10 - 06:10+1 Szardża (--34-6-)
- Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia oferty lotów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, miejsca bardzo popularnego wśród pasażerów. Nowa trasa do Szardży pozwoli pasażerom również na dalsze loty do miejsc na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Oczekujemy, że nowa trasa będzie wykorzystywana przez około 97 tysięcy pasażerów rocznie w obu kierunkach - powiedział Václav Řehoř, prezes zarządu lotniska w Pradze.

Loty między ZEA a stolicą Czech cieszą się dużym powodzeniem. W ubiegłym roku Dubaj był piątym najpopularniejszym kierunkiem podróży z praskiego lotniska - na trasie tej poleciało ponad 469 tys. pasażerów. Do sąsiadującego z emiratem Szardża Dubaju latają z Pragi linie SmartWings, Flydubai oraz Emirates (jedną z dziennych rotacji linia wykonuje airbusem A380).


Z bazy linii w porcie lotniczym w Szardży, linie Air Arabia wykonują loty głównie do miast na Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej i Azji Południowej. Linie latają także do Kijowa, Moskwy i sezonowo do Sarajewa. W czwartek (09.08) linie ogłosiły 24-procentowy spadek zysku netto za drugi kwartał 2018 r. Przewoźnik wskazał, że ten stan rzeczy spowodowały niższe marże i wyższe koszty paliwa.

Samo lotnisko w Szardży ulegnie niebawem rozbudowie. Blisko dwa miesiące temu spółka ADP Ingénierie wygrała wart 15 mln euro konkurs na projekt i nadzór nad rozbudową tego portu lotniczego. Dzięki temu przepustowość lotniska wzrośnie do 17,5 mln pasażerów rocznie.

W pierwszym półroczu bieżącego roku port lotniczy im. Vaclava Havla w Pradze obsłużył 7,46 mln pasażerów, czyli 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym, w tym samym okresie. Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, na pasażerów praskiego portu czeka sporo nowości. Poza Air Arabią, nowe połączenia zaoferuje Ryanair, który otworzy aż pięć nowych połączeń - do Ammanu, Beauvais, Ejlatu, Marrakeszu i Pizy. Z kolei easyJet uruchomi loty na trasie do Belfastu.

fot. Air Arabiagość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie