Konkurencja dla Wizz Aira. Air Arabia uruchomiła linię w Abu Dhabi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 lipca 2020 09:27
Air Arabia Abu Dhabi, wspólne przedsięwzięcie Etihad Airways i grupy Air Arabia, rozpocznie działalność 14 lipca br. ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowy przewoźnik przedstawił swoje plany.
Reklama

Linia lotnicza obsługująca połączenia z Abu Zabi otrzymała w kwietniu 2020 r. certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC). Początkowo będzie obsługiwała dwa połączenia do Egiptu, z czego trzy razy w tygodniu na lotnisko Alexandria-Borg El Arab (HBE) i jedno do Sohag (HMB). Wraz z ożywieniem rynku uruchamiane będą kolejne trasy.

Połączenia te nie zostały pierwotnie ogłoszone, kiedy to przewoźnik ogłaszał swoje plany w grudniu 2019 roku. Linia planowała wtedy latać do Europy Wschodniej, Pakistanu i Indii.


- To wspólne przedsięwzięcie pomiędzy Etihadem a Air Arabią zaoferuje większą wygodę i bezpośredni dostęp do kapitału ZEA dla nowych rynków na całym świecie, zaczynając od dwóch kluczowych tras egipskich - powiedział Tony Douglas, dyrektor generalny Grupy Etihad Aviation Group.

- Podczas gdy globalny sektor lotniczy jest nadal świadkiem bezprecedensowych wyzwań związanych z pandemią COVID-19, ten krok jest świadectwem siły sektora lotniczego w ZEA i naszego zaangażowania w jego długoterminowe perspektywy - powiedział Adel Al Ali, dyrektor generalny Grupy Air Arabia.

Grupa utworzyła już podobne spółki joint venture, w tym spółki zależne Air Arabia Maroc, Air Arabia Jordan i Air Arabia Egypt.

W marcu br. Wizz Air zawarł porozumienie z firmą Abu Dhabi Developmental, aby wspólnie stworzyć nową linię w Emiratach Arabskich - Wizz Air Abu Dhabi. Linia rozpocznie działalność jesienią 2020 roku i obsługiwać będzie loty do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Kilka dni temu informowaliśmy, że Wizz Air wykonał pierwsze loty na trasie z Budapesztu i Bukaresztu do Abu Dhabi. We wrześniu zainaugurowane zostaną trasy z Sofii, Katowic i Kluż-Napoki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama