Jesienią wystartuje Wizz Air Abu Dhabi

2 marca 2020 11:06
Wizz Air zawarł ostateczne porozumienie z firmą Abu Dhabi Developmental, aby wspólnie stworzyć nową linię w Emiratach Arabskich - Wizz Air Abu Dhabi.
Reklama
Niskokosztowa linia jest gotowa do rozpoczęcia działań w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Dhabi jesienią 2020 roku. Porozumienie jest kamieniem milowym w kontekście uruchomienia Wizz Air Abu Dhabi, nowej emirackiej niskokosztowej linii lotniczej z siedzibą w stolicy ZEA.

Rozpoczęcie lotów Wizz Air Abu Dhabi zaplanowano na drugą połowę roku. Linia obsługiwać będzie loty do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Rekrutacje do Wizz Air Abu Dhabi rozpoczną się w najbliższych miesiącach.

Zgodnie z porozumieniem, zespół ds. rozwoju linii rozpoczął proces uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego i licencji na prowadzenie działalności w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego ZEA.

- Dzisiejsze wydarzenie to kamień milowy na drodze do utworzenia naszej nowej linii lotniczej w Abu Dhabi. Umowa joint venture z firmą Abu Dhabi Developmental Holding stanowi podstawę naszego długoterminowego zaangażowania w zapewnienie wysoce wydajnego ekonomicznie i operacyjnie oraz zrównoważonego środowiskowo modelu biznesowego linii lotniczej w celu wzmocnienia rynku lotniczego Abu Dhabi. Misja Wizz Air wpisuje się w zróżnicowaną strategię gospodarczą Abu Dhabi, ponieważ naszym celem jest pobudzanie ruchu poprzez tworzenie popytu z korzyścią dla rosnącej różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Dhabi. Serdecznie zapraszamy pasażerów na pokład samolotów naszej młodej, zielonej i ultrawydajnej floty - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air Holdings.

- Turystyka stanowi priorytet w strategii rozwoju Abu Dhabi. Znaczne kwoty są przeznaczane na inwestycje w nasze lotniska, ale również na infrastrukturę turystyczną: hotele, kurorty i atrakcje kulturalne. W zeszłym roku emirat odwiedziła rekordowa liczba osób - 11,35 mln, a głównym czynnikiem, który to umożliwił jest łatwy dostęp w przystępnych cenach. Nasza współpraca z Wizz Air oraz innymi pomoże umocnić pozycję ZEA jako atrakcyjnego i konkurencyjnego kierunku podróży w celach turystycznych i biznesowych - mówi Mohamed Hassan Al Suwaidi, prezes ADDH.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy