×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroflot rozważa zamówienie kolejnych A350


Rosyjskie linie lotnicze Aeroflot rozważają zwiększenia zamówienia airbusów A350, informuje agencja Reuters powołując się na poinformowane źródła.


Do tej pory rosyjski przewoźnik narodowy złożył zamówienia na 22 airbusów A350. Pierwotnie Aeroflot chciał odebrać airbusy A350-800, ale w sytuacji zawieszenia tego programu, zamówienie zostało zamówione na airbusy A350-900. Dostawy tych maszyn były kilkukrotnie przekładane i według najnowszych planów mają się rozpocząć w 2020 r. 


Według informacji Reutersa, Aeroflot rozważa zwiększenie zamówienie do 25 sztuk airbusów A350-900. 

Jeżeli zamówienie doszłoby do skutku, byłoby już kolejnym zamówieniem złożonym w ostatnim czasie przez narodowego przewoźnika Rosji. W czerwcu linie lotnicze Aeroflot podpisały zamówienie na 50 samolotów Irkut MC-21-300, które po raz pierwszy zostało ogłoszone w ubiegłym roku

Flota Aeroflot składa się obecnie z około 240 maszyn, głównie airbusów oraz boeingów. Przewoźnik jest także użytkownikiem około 40 suchojów SuperJet 100. Łącznie przewoźnik zamówił 50 SSJ 100, jednak 10 maszyn pozostaje uziemionych. 


fot. Airbusgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie