×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot wyleasinguje 50 MC-21


Aeroflot stanie się największym użytkownikiem najnowszego rosyjskiego samolotu średniego zasięgu MC-21-300. Przełomowy kontrakt na leasing 50 maszyn linia podpisała z firmą Rostec.


Samolot  zabierze na pokład 169 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji; 16 w klasie biznes i 153 w ekonomicznej. Dostawa pierwszej maszyny zaplanowana jest na 2026 rok. Linia będzie używać MC-21 na trasach krajowych oraz międzynarodowych. Całkowita wartość kontraktu ma wynieść około 16 mld zł.


Podpisanie zlecenia na leasing 50 MC-21 jest sukcesem nie tylko dla naszej linii ale także dla naszego całego kraju. Rosyjscy producenci tworząc ten samolot dołączają tym samym do grona liderów w branży lotniczej. W dzisiejszym kontekście geopolitycznym wierzymy, że jest to najwyższa jakość z konkurencyjną ceną. Firma Rostec, nasz największy partner i udziałowiec Aeroflot, ma w tym kluczowe znaczenieVitaly Saveliev, dyrektor generalny Aerofłotu.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie