×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: W pierwszym półroczu ponad 3,5 mln pasażerów


Ukraine International Airlines w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku przewiozły 3,53 mln pasażerów, czyli niespełna 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.


Od stycznia UIA wykonała blisko 29 tys. lotów, tym samym zwiększając ich liczbę o dziewięć proc. w porównaniu z pierwszą połową 2017 roku. Udział tranzytu na lotach regularnych sięgnął 52 proc., natomiast masa przewiezionego frachtu to ponad 6,5 tys. ton ładunków i poczty.

W okresie styczeń-czerwiec do siatki połączeń UIA dołączyło siedem nowych tras: z Kijowa do Delhi, Toronto, Winnicy, Kairu i Kopenhagi, z Charkowa do Bergamo oraz ze Lwowa do Barcelony.


Ponadto, w pierwszym półroczu ukraińskie linie rozbudowywały i odnawiały flotę. W sumie od początku roku UIA odebrała trzy boeingi 777-200ER oraz cztery boeingi 737-800, z których trzy egzemplarze  trafiły do ukraińskiej linii jako fabrycznie nowe.gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie