×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prezes Qantas podaje się do dymisji


Aktualny prezes Qantas, Leigh Clifford, ustąpi ze swojego stanowiska w październiku 2018 r., po 11 latach pełnienia swojej funkcji. Od 26 października zastąpi go obecny członek zarządu, Richard Goyder.
Clifford objął stanowisko prezesa Qantas w listopadzie 2007 roku. Poprowadził zarząd przez jeden z trudniejszych i wymagających wielu reform, okresów w 98-letniej historii linii lotniczej, osiągając przy tym rekordowy poziom rentowności oraz satysfakcji klientów.

To absolutny przywilej przewodniczyć zarządowi Qantas przez ostatnie 11 lat. Nasza linia nigdy nie miała silniejszej pozycji, co jest zasługą zespołu zarządzającego i 30 000 pracowników, którzy tworzą rodzinę Grupy Qantas - mówił Leigh Clifford ogłaszając swoją dymisję. - Richard Goyder jest jednym z najbardziej doświadczonych liderów w sektorze biznesowym w Australii i doskonałą osobą do prowadzenia zarządu Qantas w przyszłości - dodał Clifford ogłaszając swojego następcę.


Goyder pracę w zarządzie australijskiego przewoźnika rozpoczynał w listopadzie 2017 roku, po 12 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego znanego konglomeratu Wesfarmers Limited.

Qantas jest ikoną australijskiego przedsiębiorstwa i jedną z najbardziej wydajnych grup lotniczych na świecie. Mam zaszczyt zostać jego prezesem i cieszę się na współpracę z moimi kolegami z zarządu, którym pomogę wykorzystać nadchodzące możliwości - mówił Richard Goyder, komentując swoją nominację.

W październiku 2018 r. doroczne walne zgromadzenie zakończy obecny, trzyletni kontrakt Clifforda  na stanowisku prezesa linii.
gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie