Prezes Qantas podaje się do dymisji

29 czerwca 2018 09:11
Aktualny prezes Qantas, Leigh Clifford, ustąpi ze swojego stanowiska w październiku 2018 r., po 11 latach pełnienia swojej funkcji. Od 26 października zastąpi go obecny członek zarządu, Richard Goyder.
Reklama
Clifford objął stanowisko prezesa Qantas w listopadzie 2007 roku. Poprowadził zarząd przez jeden z trudniejszych i wymagających wielu reform, okresów w 98-letniej historii linii lotniczej, osiągając przy tym rekordowy poziom rentowności oraz satysfakcji klientów.

- To absolutny przywilej przewodniczyć zarządowi Qantas przez ostatnie 11 lat. Nasza linia nigdy nie miała silniejszej pozycji, co jest zasługą zespołu zarządzającego i 30 000 pracowników, którzy tworzą rodzinę Grupy Qantas - mówił Leigh Clifford ogłaszając swoją dymisję. - Richard Goyder jest jednym z najbardziej doświadczonych liderów w sektorze biznesowym w Australii i doskonałą osobą do prowadzenia zarządu Qantas w przyszłości - dodał Clifford ogłaszając swojego następcę.


Goyder pracę w zarządzie australijskiego przewoźnika rozpoczynał w listopadzie 2017 roku, po 12 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego znanego konglomeratu Wesfarmers Limited.

- Qantas jest ikoną australijskiego przedsiębiorstwa i jedną z najbardziej wydajnych grup lotniczych na świecie. Mam zaszczyt zostać jego prezesem i cieszę się na współpracę z moimi kolegami z zarządu, którym pomogę wykorzystać nadchodzące możliwości - mówił Richard Goyder, komentując swoją nominację.

W październiku 2018 r. doroczne walne zgromadzenie zakończy obecny, trzyletni kontrakt Clifforda na stanowisku prezesa linii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy