×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wakacje 2018: Za granicę wyjedzie trzy miliony Polaków więcej


Towarzystwo ubezpieczeniowe Mondial Assistance opublikowało wyniki badań dotyczących tegorocznych planów wakacyjnych Polaków. Urlop za granicą spędzi prawie 7,5 mln osób, tj. o ponad trzy miliony więcej niż rok wcześniej.


Największą popularnością w tym roku ponownie będzie cieszyć się Hiszpania. Urlop na terytorium największego z państw położonych na Półwyspie Iberyjskich spędzi niemal co siódmy Polak, który zdecyduje się na wypoczynek poza granicami Polski. Oznacza to, że w kraju tym wakacje spędzi ponad milion naszych rodaków, choć należy podkreślić, że chodzi tu także o turystów udających się nie tylko do kontynentalnej Hiszpanii, ale także na Baleary czy Wyspy Kanaryjskie.

Drugie miejsce w sondażu zajęła Chorwacja, do której na urlop wybiera się 12 proc. Polaków deklarujących wyjazdy zagraniczne. W sumie w tym popularnym bałkańskim kraju tegoroczne wakacje chce spędzić blisko 900 tys. turystów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Grecji, którą planuje odwiedzić 10 proc. wyjeżdżających z kraju, czyli niespełna 750 tys. turystów.


Mondial Assistance zwraca także uwagę, że w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych krajów, z powrotem znalazły się takie kraje jak Tunezja, Egipt czy Turcja.

Ponadto, warto zauważyć, że Polacy zaczęli z powrotem chętnie wybierać usługi touroperatorów. W tym roku, z ich oferty skorzysta 51 proc. wyjeżdżających za granicę, czyli ok. 3,7 mln ludzi. To aż o dwa miliony więcej niż rok wcześniej. Na pytanie o uzasadnienie tego wyboru, respondenci odpowiadali, że najbardziej cenią brak konieczności załatwiania spraw organizacyjnych.

Na koniec należy dodać, że 64 proc. turystów wybierających się na zagraniczny wypoczynek na miejsce dotrze na pokładzie samolotu. Oznacza to, że drogą lotniczą podróżować będzie ponad 4,7 mln polskich turystów.


Badanie na zlecenie Mondial Assistance, wykonał Ipsos Polska techniką CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości. Wielkość próby badawczej (N) to 2000.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie