Wakacje 2018: Za granicę wyjedzie trzy miliony Polaków więcej

6 czerwca 2018 09:40
7 komentarzy
Towarzystwo ubezpieczeniowe Mondial Assistance opublikowało wyniki badań dotyczących tegorocznych planów wakacyjnych Polaków. Urlop za granicą spędzi prawie 7,5 mln osób, tj. o ponad trzy miliony więcej niż rok wcześniej.
Reklama
Największą popularnością w tym roku ponownie będzie cieszyć się Hiszpania. Urlop na terytorium największego z państw położonych na Półwyspie Iberyjskich spędzi niemal co siódmy Polak, który zdecyduje się na wypoczynek poza granicami Polski. Oznacza to, że w kraju tym wakacje spędzi ponad milion naszych rodaków, choć należy podkreślić, że chodzi tu także o turystów udających się nie tylko do kontynentalnej Hiszpanii, ale także na Baleary czy Wyspy Kanaryjskie.

Drugie miejsce w sondażu zajęła Chorwacja, do której na urlop wybiera się 12 proc. Polaków deklarujących wyjazdy zagraniczne. W sumie w tym popularnym bałkańskim kraju tegoroczne wakacje chce spędzić blisko 900 tys. turystów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Grecji, którą planuje odwiedzić 10 proc. wyjeżdżających z kraju, czyli niespełna 750 tys. turystów.


Mondial Assistance zwraca także uwagę, że w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych krajów, z powrotem znalazły się takie kraje jak Tunezja, Egipt czy Turcja.

Ponadto, warto zauważyć, że Polacy zaczęli z powrotem chętnie wybierać usługi touroperatorów. W tym roku, z ich oferty skorzysta 51 proc. wyjeżdżających za granicę, czyli ok. 3,7 mln ludzi. To aż o dwa miliony więcej niż rok wcześniej. Na pytanie o uzasadnienie tego wyboru, respondenci odpowiadali, że najbardziej cenią brak konieczności załatwiania spraw organizacyjnych.

Na koniec należy dodać, że 64 proc. turystów wybierających się na zagraniczny wypoczynek na miejsce dotrze na pokładzie samolotu. Oznacza to, że drogą lotniczą podróżować będzie ponad 4,7 mln polskich turystów.


Badanie na zlecenie Mondial Assistance, wykonał Ipsos Polska techniką CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości. Wielkość próby badawczej (N) to 2000.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ca0a6 2020-01-13 01:37   
gość_ca0a6 - Profil gość_ca0a6
gość_b4931: Abstrahując od pytania: Holandii już nie ma, są Niderlandy.
gość_b4931 2020-01-12 18:58   
gość_b4931 - Profil gość_b4931
czy Polacy wyjeżdżają na wakacje na wypoczynek do Holandii
gość_ec29c 2018-06-09 11:22   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Liczby są wiarygodne. A to dlatego, że zeszłe lato było zimne, sam się przeziębiłem (klasyczny 5 dniowy atak wirusa) wypoczywając przez dwa tygodnie nad jednym z polskich jezior.

Na to nakłada się wielki wzrost oferowania linii LCC na kierunkach południowych i czarterów. Niech Was nie zwiedzie tylko około 20% wzrost ruchu, bo na kierunkach południowych jest znacznie większy.

Mamy wielki wysyp ofert last minute (co źle wróży wzrostom w 2019), ale w tym roku hulaj dusza...

Skromna oferta LOT-u do Hiszpanii nie ma znaczenia, bo lata Ryan i Wizz. Ryan z Modlina i Krakowa lata do 10 miast Hiszpańskich, w tym 5 największych, Baleary, Kanary itp.

Do Grecji oprócz Ryana i Wizza lata jeszcze Aegan. Mamy wielki wzrost oferowania do Bułgarii...

LOT walczy tylko o Chorwację, bo odległość jest zbliżona do większości kierunków obsługiwanych przez LOT i pozwala na elastyczne dopasowywanie się do popytu (bo można wysyłać większy lub mniejszy samolot, od 70 - 186 miejsc, w ramach istniejących fal). Dziwić może tylko brak Rijeki i wyspy Brac w ofercie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy