Radom: Lotnisko w czerwcu trafi w ręce PPL

25 maja 2018 14:02
26 komentarzy
Miasto Radom chce jeszcze w czerwcu br. zakończyć proces przekazywania lotniska w Sadkowie Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze".
Reklama
O planach poinformował na antenie radia RDC prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Witkowski stwierdził, że uzgodnione zostały warunki przejęcia radomskiego portu i obecnie samorząd zajmuje się wdrażaniem procedur proponowanych przez PPL.


Pozycja Radomia na mapie polskich lotnisk zaczęła gwałtownie wzrastać, odkąd w kwietniu br. firma ARUP opublikowała wyniki przeprowadzonej analizy "due diligence" ws. komplementarnego lotniska dla Warszawy, wykonanej na zlecenie PPL-u.

Przeprowadzona analiza wskazuje, że lotniskiem wspomagającym powinno zostać lotnisko w Sadkowie, a nie lotnisko w Modlinie, ze względu na m.in. krótszy czas realizacji projektu. Wciąż nie milkną jednak echa zaprezentowanych wyników, które w wielu kręgach zostały przyjęte z dużym zaskoczeniem.

Wątpliwości budzi też kwestia dalszej roli lotniska w Modlinie, którego jednym z udziałowców jest PPL. Rządowa spółka w chwili obecnej nie pozwala na inwestycje w tym porcie, uzasadniając decyzję jego słabymi wynikami finansowymi. Konflikt interesów narasta, bo inny z udziałowców Modlina - województwo mazowieckie - przekonuje, że niewielkim kosztem warszawiacy mogliby uzyskać port przystosowany do obsługi sześciu mln pasażerów rocznie, położony znacznie bliżej centrum stolicy niż zlokalizowany w południowej części województwa, Radom.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e60ab 2018-05-29 20:43   
gość_e60ab - Profil gość_e60ab
do gość_3c54d
Wreszcie ktoś myślący i rzeczowy!
Dzięki!
gość_8db8f 2018-05-28 19:11   
gość_8db8f - Profil gość_8db8f
Czy zaloga lotniska bedzie finansowana przez PPL tez?
gość_3c54d 2018-05-28 15:45   
gość_3c54d - Profil gość_3c54d
gość_074f1 Priorytetem musi być zawsze rozwój własnych linii lotniczych np LOTU. Jak sobie Struzik dla Rayan air wybudował Modlin to niech sobie go finansuje. Pompowanie kasy w zagraniczne koncerny to marnotrawstwo, bo mogą nas one opuścić i co wtedy. Pieniądze wyrzucone w błoto. A taki LOT, Sprint air, Enter Air zostaną,bo to ich rodzimy rynek i dla nich powinny być przede-wszystkim nasze lotniska. PPL chce zarabiać a nie pompować kasę w zagraniczne linie lotnicze i dlatego rezygnuje z Modlina. A takie jest finansowanie Modlina. A po za tym z Okęcia w godzinach 12-16 już niewiele można odprawić pasażerów. Warszawa na tym tylko straci bo ci ludzie polecą przez Berlin, Pragę. Bez Baranowa i Radomia Okęcie się zatka za 2 , 3 lata. I co wtedy. Warszawa musi mieć aspiracje bycia większym portem lotniczym niż jest obecnie bo jeżeli nic w tej materii nie zrobimy to inni nas w tej roli zastąpią a my zostaniemy z Okęciem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy