×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM: Nowy model foteli w klasie biznes


Holenderskie linie KLM zapowiedziały wprowadzenie w przyszłym roku nowej konfiguracji foteli w klasie biznes dostępnej na rejsach międzykontynentalnych.


Przewoźnik zdecydował się na zamówienie foteli „Venture” renomowanej japońskiej firmy JAMCO, która od 1955 roku specjalizuje się w produkcji elementów wnętrz i podzespołów wyposażenia do samolotów Boeinga i Airbusa. Nowy produkt zostanie zamontowany w boeingach 787-10, które pojawią się we flocie KLM w połowie przyszłego roku. Linia będzie pierwszym europejskim przewoźnikiem korzystającym z największej wersji dreamlinerów. 

KLM ma zaszczyt współpracować z japońskim producentem JAMCO w tworzeniu kabin World Business Class w naszych nowych samolotach Boeing 787-10. Wspólnie dążymy do stworzenia jak najlepszych warunków do siedzenia, komfortu snu i przyjaznego otoczenia w czasie podróży dla naszych cennych klientów klasy biznes – powiedział Boet Kreiken, Starszy Wiceprezes Wykonawczy ds. Doświadczenia Klienta. 


Fotele „Venture” są lżejsze niż dotychczasowe siedzenia wykorzystywane przez KLM, co zmniejszy zużycie paliwa w trakcie lotów. Ponadto kształt modułu z fotelem pozwoli zmienić konfigurację w kabinie, która zyska bardziej komfortowy układ na wzór „rybiej ości”. Dzięki temu dostępna przestrzeń w kabinie klasy biznes będzie wykorzystana efektywniej, a podróżni będą mieli lepszy dostęp do przejść. 

Każdy fotel będzie wyposażony w indywidualny system rozrywki i 18,5-calowy ekran. Nowym gadżetem będzie umieszczony na podłokietniku przycisk "nie przeszkadzać", który pasażerowie mogą włączać i wyłączać w razie potrzeby. Środkowe fotele będą odseparowane od siebie ruchomą ścianką, która – w zależności o potrzeby - pozwoli pasażerom na maksymalną prywatność lub wspólne towarzystwo w czasie podróży.


W boeingach 787-10 fotele "Venture" będą zamontowane w układzie 1-2-1, zastępującym tym samym konfigurację 2-2-2 stosowaną obecnie w klasie biznes KLM. Siedzenia zostaną oznaczone emblematem przewoźnika i będą utrzymane w kolorach linii, w oparciu o projekt opracowany we współpracy z holenderską projektantką Hellą Jongerius. Kabina biznesowa w nowych samolotach będzie liczyła 38 miejsc. 

Fot. KLM


gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie