KLM: Nowy model foteli w klasie biznes

22 maja 2018 08:45
1 komentarz
Holenderskie linie KLM zapowiedziały wprowadzenie w przyszłym roku nowej konfiguracji foteli w klasie biznes dostępnej na rejsach międzykontynentalnych.
Reklama
Przewoźnik zdecydował się na zamówienie foteli „Venture” renomowanej japońskiej firmy JAMCO, która od 1955 roku specjalizuje się w produkcji elementów wnętrz i podzespołów wyposażenia do samolotów Boeinga i Airbusa. Nowy produkt zostanie zamontowany w boeingach 787-10, które pojawią się we flocie KLM w połowie przyszłego roku. Linia będzie pierwszym europejskim przewoźnikiem korzystającym z największej wersji dreamlinerów.

KLM ma zaszczyt współpracować z japońskim producentem JAMCO w tworzeniu kabin World Business Class w naszych nowych samolotach Boeing 787-10. Wspólnie dążymy do stworzenia jak najlepszych warunków do siedzenia, komfortu snu i przyjaznego otoczenia w czasie podróży dla naszych cennych klientów klasy biznes – powiedział Boet Kreiken, Starszy Wiceprezes Wykonawczy ds. Doświadczenia Klienta.


Fotele „Venture” są lżejsze niż dotychczasowe siedzenia wykorzystywane przez KLM, co zmniejszy zużycie paliwa w trakcie lotów. Ponadto kształt modułu z fotelem pozwoli zmienić konfigurację w kabinie, która zyska bardziej komfortowy układ na wzór „rybiej ości”. Dzięki temu dostępna przestrzeń w kabinie klasy biznes będzie wykorzystana efektywniej, a podróżni będą mieli lepszy dostęp do przejść.

Każdy fotel będzie wyposażony w indywidualny system rozrywki i 18,5-calowy ekran. Nowym gadżetem będzie umieszczony na podłokietniku przycisk "nie przeszkadzać", który pasażerowie mogą włączać i wyłączać w razie potrzeby. Środkowe fotele będą odseparowane od siebie ruchomą ścianką, która – w zależności o potrzeby - pozwoli pasażerom na maksymalną prywatność lub wspólne towarzystwo w czasie podróży.


W boeingach 787-10 fotele "Venture" będą zamontowane w układzie 1-2-1, zastępującym tym samym konfigurację 2-2-2 stosowaną obecnie w klasie biznes KLM. Siedzenia zostaną oznaczone emblematem przewoźnika i będą utrzymane w kolorach linii, w oparciu o projekt opracowany we współpracy z holenderską projektantką Hellą Jongerius. Kabina biznesowa w nowych samolotach będzie liczyła 38 miejsc.

Fot. KLMOstatnie komentarze

gość_c735b 2018-05-22 10:45   
gość_c735b - Profil gość_c735b
A LOT nie ma żadnych planów na upgrade foteli dreamlinerów w C i oferuje produkt już prawie sprzed dekady.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy