×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: 1,45 mld euro zysku netto


Ryanair w poniedziałek (21 maja) ogłosił, że w zakończonym okresie rozliczeniowym zysk netto wzrósł o 10 proc. i sięgnął 1,45 mld euro.


Oprócz znaczącego wzrostu zysku netto, linia zanotowały także 7,15 mld euro przychodów, czyli o osiem proc. więcej niż w ubiegłym roku rozliczeniowym.

W tym samym okresie linia przewiozła ponad 130 mln pasażerów, o ponad 10 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku przy średnim współczynniku wypełnienia (load factor) wynoszącym 95 proc. Należy przyznać, że to doskonały wynik, biorąc pod uwagę uziemienie 25 maszyn w okresie zimowym.

- Jesteśmy dumni, mogąc ogłosić 10 proc. wzrost zysków, z niezmienioną marżą wynoszącą 20 proc. przy jednoczesnej obniżce cen biletów o trzy proc. - powiedział Michael O'Leary, dyrektor generalny Ryanair.

Wśród najważniejszych osiągnięć O'Leary wymienił między innymi wzrost liczby przewiezionych pasażerów o dziewięć proc., odebranie kolejnych 50 boeingów 737 i powiększenie całej floty do 430 samolotów,  otwarcie czterech nowych baz w Memmingen, Neapolu, Burgas i Poznaniu, a także uruchomienie ponad 260 nowych tras oraz wejście na nowe rynki: do Turcji, Jordanii i na Ukrainę.gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie