×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines: Bardzo dobre wyniki finansowe


Grupa Singapore Airlines, w skład której wchodzą: Singapore Airlines, SilkAir, Scoot oraz spółki SIA Cargo i SIA Engineering odnotowały w roku podatkowym 2017/18 zysk netto na poziomie 893 mln dolarów amerykańskich.


Wynik ten jest lepszy o 533 mln dolarów w porównaniu do uzyskanego w roku poprzednim, co stanowi o blisko 150-proc. wzroście. Bardzo korzystny rezultat to zasługa między innymi wyraźnego wzrostu zysku operacyjnego, który sięgnął 1,06 mld dolarów (434 mln dolarów więcej niż w poprzednim roku finansowym; wzrost o 70 proc.).

Przychody Grupy Singapore Airlines wyniosły 15,8 mld dolarów (937 mln więcej dolarów więcej; wzrost o sześć proc.). Dobre wyniki w tym wypadku są związane ze wzrostami odnotowywanymi zarówno w segmencie lotów pasażerskich, jak również w segmencie cargo.


Grupa odnotowała także wzrost wydatków, które wyliczyła na 14,7 mld dolarów (503 mln dolarów więcej; wzrost o 3,5 proc.), co wytłumaczono inwestycjami w spółki SilkAir i Scoot oraz wzrostem cen paliwa lotniczego.

W przypadku indywidualnych wyników spółek, warty uwagi jest znaczący zysk operacyjny Singapore Airlines, który wyniósł 703 mln dolarów (317 mln dolarów więcej; wzrost o 82 proc.), co wynika między innymi z lepszych wyników w zakresie przewozów pasażerskich i wyższych wpływów w zakresie przychodów dodatkowych.

fot. Dominik Sipińskigość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie