×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz świętuje 14. urodziny


Wizz Air świętuje dzisiaj (19.05) swoje czternaste urodziny. Pierwszy rejs węgierskiej linii odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu.


W ubiegłym roku  przewoźnik odnotował wzrost o ponad 24 proc. w porównaniu do poprzedniego, przewożąc 30 milionów pasażerów. Obecnie trwa największa rozbudowa oferty Wizz Air: 21 nowych samolotów umieszczonych w europejskich bazach w ciągu 17 tygodni, dodanie 70 nowych usług oraz zwiększenie liczby połączeń o 700 tygodniowo. 

Trzy nowe kierunki zostały uruchomione w 2018 roku – Ateny, Charków i Wiedeń, 3 maja Wizz Air oficjalnie rozpoczął działalność jako brytyjska linia lotnicza z siedzibą na lotnisku w Londynie Luton, a pierwszy lot odbył się między Londynem i Bukaresztem. Wizz Air równie aktywnie działa w regionach, w których nie od dziś prowadzi swoją działalność. 

Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych w Europie i składa się z 96 samolotów typu Airbus A320 i A321. Linia realizuje operacje w Europie i poza nią w siatce połączeń od Tromso na dalekiej północy po Dubaj położony na południu. 


Z ogromną radością świętujemy 14 rocznicę razem z naszymi pasażerami oferując im przez 2 dni ceny jeszcze niższe niż zwykle. Podczas minionych 14 lat, nasz silny i zaangażowany zespół umożliwił prawie 15 milionom pasażerów odkrywanie Europy i nie tylko dzięki niskim cenom usług Wizz. Wizz Air łączy obecnie 141 miejsc w 44 krajach (razem z naszymi najnowszymi lokalizacjami: Wiedniem, Atenami i Charkowem). Wspólnie z zespołem oczekuję na kolejny kamień milowy w naszej krótkiej historii: setny samolot Wizz - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie