EASA: Dyrektor Patrick Ky wybrany na kolejną kadencję

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
23 kwietnia 2018 12:30
Zarząd Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ogłosił ponowny wybór Patricka Ky na stanowisko dyrektora wykonawczego Agencji. Decyzja o wyborze Francuza na kolejną pięcioletnią kadencję zapadła jednomyślnie.


Reklama

- To zaszczyt i przywilej, że powierzono mi inspirującą rolę lidera EASA na następne 5 lat. W najbliższych miesiącach br. UE przyjmie nowy zakres działań dla Agencji. Jednocześnie przemysł lotniczy zmienia się w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących wyzwań, z którymi zmierzy się EASA. Z niecierpliwością czekam na wsparcie ze strony wysoce wykwalifikowanego personelu Agencji - oświadczył Patrick Ky po reelekcji na stanowisko dyrektora wykonawczego Agencji.

Patrick Ky został dyrektorem wykonawczym Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego 1 września 2013 r. Zanim został dyrektorem EASA, Patrick Ky był odpowiedzialny za program SESAR (Single European Sky ATM Research), którego celem jest opracowanie i wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania ruchem lotniczym, pozwalającego zwiększyć przepustowość sieci ATM aby sprostać stale rosnącej ilości operacji lotniczych przy jednoczesnej poprawie wskaźników bezpieczeństwa. Pełnił również różne funkcje kierownicze we francuskim urzędzie lotnictwa cywilnego, w firmie konsultingowej oraz w Eurocontrol.

Siedziba EASA w Kolonii

- Pełne wsparcie ze strony wszystkich państw członkowskich i Komisji wskazuje, że na czele EASA stoi właściwa osoba. Patrick jest najlepszym człowiekiem do tej pracy. W ciągu ostatnich 5 lat wykazał się doskonałym przywództwem, celem umiejscowienia Agencji jako kluczowego elementu europejskiego systemu lotniczego. Z niecierpliwością czekam na dalszą bliską współpracę z nim przez następne 5 lat - skomentował Pekka Henttu, prezes zarządu EASA.

W skład zarządu EASA wchodzą dyrektorzy agencji ds. lotnictwa cywilnego w państwach członkowskich EASA oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej. Zarząd jest odpowiedzialny za określenie priorytetów Agencji, ustalenie budżetu i monitorowanie działalności Agencji. Siedziba Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego mieści się w niemieckiej Kolonii.

Fot. Wikimedia Commons, SESAR JU

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama