×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EASA: Dyrektor Patrick Ky wybrany na kolejną kadencję


Zarząd Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ogłosił ponowny wybór Patricka Ky na stanowisko dyrektora wykonawczego Agencji. Decyzja o wyborze Francuza na kolejną pięcioletnią kadencję zapadła jednomyślnie.

To zaszczyt i przywilej, że powierzono mi inspirującą rolę lidera EASA na następne 5 lat. W najbliższych miesiącach br. UE przyjmie nowy zakres działań dla Agencji. Jednocześnie przemysł lotniczy zmienia się w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących wyzwań, z którymi zmierzy się EASA. Z niecierpliwością czekam na wsparcie ze strony wysoce wykwalifikowanego personelu Agencji - oświadczył Patrick Ky po reelekcji na stanowisko dyrektora wykonawczego Agencji.

Patrick Ky został dyrektorem wykonawczym Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego 1 września 2013 r. Zanim został dyrektorem EASA, Patrick Ky był odpowiedzialny za program SESAR (Single European Sky ATM Research), którego celem jest opracowanie i wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania ruchem lotniczym, pozwalającego zwiększyć przepustowość sieci ATM aby sprostać stale rosnącej ilości operacji lotniczych przy jednoczesnej poprawie wskaźników bezpieczeństwa. Pełnił również różne funkcje kierownicze we francuskim urzędzie lotnictwa cywilnego, w firmie konsultingowej oraz w Eurocontrol. 

Siedziba EASA w Kolonii

Pełne wsparcie ze strony wszystkich państw członkowskich i Komisji wskazuje, że na czele EASA stoi właściwa osoba. Patrick jest najlepszym człowiekiem do tej pracy. W ciągu ostatnich 5 lat wykazał się doskonałym przywództwem, celem umiejscowienia Agencji jako kluczowego elementu europejskiego systemu lotniczego. Z niecierpliwością czekam na dalszą bliską współpracę z nim przez następne 5 lat - skomentował Pekka Henttu, prezes zarządu EASA.

W skład zarządu EASA wchodzą dyrektorzy agencji ds. lotnictwa cywilnego w państwach członkowskich EASA oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej. Zarząd jest odpowiedzialny za określenie priorytetów Agencji, ustalenie budżetu i monitorowanie działalności Agencji. Siedziba Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego mieści się w niemieckiej Kolonii.

Fot. Wikimedia Commons, SESAR JU
gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie