×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiny: Hainan dla Polaków bez wizy na 30 dni


Od 1 maja br. Chińska Republika Ludowa po raz kolejny liberalizuje przepisy wizowe dla obcokrajowców zamierzających odwiedzić to państwo w celach turystycznych.


Tym razem rozszerzono listę krajów, których obywatele będą mogli w ruchu bezwizowym odwiedzić wyspę Hainan, określaną często mianem "chińskich Hawajów". Pośród 59 narodowości uprawnionych do skorzystania z nowej polityki wjazdowej znaleźli się również Polacy. Obecnie bez wiz na Hainan mogą podróżować turyści z 26 państw. Od maja br. wydłużono również okres pobytu - z dotychczasowych 15 do 30 dni. Warunkiem skorzystania z nowych zasad jest wykupienie wycieczki na Hainan w akredytowanych agencjach turystycznych. 

Dzięki liberalizacji polityki wjazdowej na Hainan władze chińskie zamierzają nie tylko pobudzić branżę turystyczną na wyspie, ale przyspieszyć także jej rozwój gospodarczy. Do 2020 r. Hainan ma zostać objęty specjalną strefą ekonomiczną, planowana jest ponadto budowa największego na świecie portu wolnocłowego. 

Polacy planujący wyjazdy do Chin co do zasady muszą uzyskać stosowną wizę wjazdową. Poza Hainanem nie ma potrzeby jej posiadania w przypadku tranzytu przez terytorium Chin (do 24 godzin) oraz, po spełnieniu dodatkowych warunków, w razie krótkoterminowych pobytów (72 lub 144-godzinnych) w kilkunastu wybranych metropoliach chińskich m.in. w Pekinie, Szanghaju, Chengdu czy Guangzhou. gość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie