Qatar i Air Italy z umową code-share

19 kwietnia 2018 08:50
1 komentarz
Od 24 kwietnia br. zacznie obowiązywać porozumienie code-share pomiędzy Qatar Airways oraz Air Italy - ogłosiły katarskie linie. Objęte nim zostały trasy krajowe włoskiego przewoźnika.
Reklama
Oznaczenia Qatar Airways (QR) pojawiają się na lotach obsługiwanych przez włoską linię z Mediolanu-Malpensy (tj. głównego hubu linii) do:
  • Katanii
  • Rzymu-Fiumicino
  • Neapolu
  • Olbii
  • Palermo
  • Lamezii Terme
Ponadto porozumienie obejmuje trasę pomiędzy Rzymem-Fiumicino a położonym na Sardynii portem lotniczym w Olbii.

- Cieszymy się z ogłoszenia tego porozumienia code-share z nowo uruchomionymi liniami Air Italy. Nowa umowa zapewni bezproblemową łączność pasażerom Qatar Airways, którzy przybędą na naszych pokładach do Włoch przesiadając się dalej na połączenia krajowe. Umożliwi im to zwiedzanie tego pięknego kraju; Ten code-share pomiędzy liniami Qatar Airways i Air Italy pokazuje wzmacniające więzi między Włochami a Katarem - krajami, które mają wiele powiązań ekonomicznych. - powiedział dyrektor generalny Qatar Airways Group, JE Akbar Al Baker.


Linie Qatar Airways rozpoczęły loty do Włoch w 2002 roku, kiedy zainaugurowana została trasa z Dohy do Mediolanu. Rok później katarski przewoźnik rozpoczął loty do Rzymu, w 2011 roku do Wenecji a w 2016 roku do Pizy. Dziś linie wykonują 42 loty tygodniowo między Dohą a włoskimi portami lotniczymi.

Air Italy, następca Meridiany, ma wg planów stać się największa linią we Włoszech. Przypomnijmy, że zgodnie z przeprowadzoną w ubiegłym roku transakcją, Qatar Airways posiada 49 proc. akcji w AQA Holding, właścicielu Air Italy.

Fot. Air Italy

Ostatnie komentarze

skorzewski 2018-04-19 10:10   
skorzewski - Profil skorzewski
Pewnie szybciej Air Italy stanie sie największą linią niż Alitalia upadnie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy