Udane lato w Air Italy. Linia zwiększa oferowanie

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
26 września 2018 10:15
Po pierwszym sezonie letnim Air Italy uzyskało doskonałe wyniki przewozowe zarówno w ramach sieci połączeń z Sardynii jak i na trasach do Ameryki.
Reklama

Pierwsze połączenia transatlantyckie przewoźnika to trasy z Mediolanu Malpensy do Miami i Nowego Jorku, które wystartowały w czerwcu tego roku. Wskaźnik obłożenia połączeń osiągnął 90 proc. W międzyczasie od czerwca do sierpnia na 11 trasach bezpośrednich obsługiwanych z lotniska Olbia Costa Smeralda na Sardynii Air Italy obsłużyło ponad pół miliona pasażerów.


- Rozpoczęcie połączeń do USA kilka miesięcy po uruchomieniu marki było wyzwanie, ale byliśmy pewni naszego modelu biznesowego i pełni wiary w produkt - powiedział Neil Mills, dyrektor Air Italy. - Do tej pory przewieźliśmy ponad 500 tys. pasażerów do i z Sardynii oraz osiągnęliśmy na trasach amerykańskich obłożenie ponad 90 proc., jest to wyraźne świadectwo tego przekonania i jesteśmy bardzo wdzięczni naszym pasażerom za wsparcie.

- Teraz zwracamy się w kierunku wschodu z naszym niedawno rozpoczętym połączeniem do Bangkoku i nadchodzącym startem lotów do Deli i Bombaju 28 i 30 października. Jesteśmy pewni, że równoważenie siatki połączeń i wprowadzanie nowych maszyn do floty pozwoli rozwijać nasz produkt i podnosić jakość świadczonych usług - dodał.

Na sezon zimowy Air Italy zwiększyło też częstotliwość połączeń na trasie Mediolan - Nowy Jork z pięciu do sześciu tygodniowo, zaś do Miami oferuje pięć połączeń w tygodniu. Od 28 października wzrośnie również z czterech do pięciu tygodniowo liczba lotów do Bangkoku.

Afrykańskie kierunki przewoźnika takie jak Nigeria, Ghana, Senegal i Egipt również będą obsługiwane częściej w czasie nadchodzącej zimy: Akra i Lagos cztery razy w tygodniu, zaś Kair i Dakar pięć razy.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama