×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Italy zastąpiło Meridianę. Ma być największą linią we Włoszech


Meridiana po rebrandingu już jako Air Italy ma stać się największym przewoźnikiem w kraju. Wczoraj (21.02) w Mediolanie, odbyła się konferencja z udziałem Akbara Al Bakera, prezesa Qatar Airways, które posiadają 49 proc. udziałów w firmie.


W ramach rebrandingu, przewoźnik zmieni nie tylko markę z Meridiany na Air Italy i malowanie, jak również dokona zmian w swojej flocie, obecnie składającej się z 12 samolotów: w tym ośmiu boeingów 737NG w różnych wersjach i czterech boeingów 767-300ER.

Według zamierzeń Al Bakera, Air Italy ma operować na 20 boeingach 737MAX8, pięciu airbusach A330-200, które trafią do linii na zasadzie leasingu z Qatar Airways oraz w sumie na 20 boeingów 787. Pod koniec 2019 roku, w nowych barwach ma latać nawet 50 maszyn, co jak łatwo policzyć, oznacza czterokrotne zwiększenie posiadanej floty w stosunku do roku obecnego.


Samoloty mają posiadać dwuklasową konfigurację (klasę biznesową oraz ekonomiczną).

Głównym hubem zostanie leżące pod Mediolanem, lotnisko Malpensa. Al Baker chce, aby większość operacji lotniczych odbywała się w wymienionym porcie, ponadto jak zapewnił, na części z tras dawna Meridiana będzie współpracować z katarską linią za pomocą formuły codeshare.

W ciągu pięciu najbliższych lat, wyniki przewozowe Air Italy mają znacząco wzrosnąć. Rocznie z usług będzie korzystać 10 milionów pasażerów.gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie