Etihad kasuje trasy by uniknąć strat

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
18 kwietnia 2018 07:30
1 komentarz
Linie lotnicze Etihad zapowiedziały kolejne cięcia w swojej siatce połączeń, działania te mają na celu zmniejszenie strat, jakie w ostatnich miesiącach odnotowuje przewoźnik.
Reklama

Etihad skasuje loty z Abu Zabi do San Francisco oraz Dallas, wcześniej przewoźnik zapowiedział, że rezygnuje z rejsów do Edynburga oraz Perth. Cięcia w siatce połączeń mają zmniejszyć straty, jakie Etihad odnotowuje w ostatnim czasie.

W połowie 2017 roku przewoźnik poinformował, że w przeciągu 12 miesięcy stracił niemal 1,87 miliarda dolarów. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy przewieziony pasażer spowodował dla tej linii lotniczej stratę w wysokości 114 dolarów.

Jednym z powodów tak słabych wyników Etihad są nietrafione inwestycje w europejskie linie lotnicze - miliony wpompowane w Air Berlin nie przyniosły efektu, niemiecki przewoźnik upadł pod koniec 2017 roku. Pomimo sporych nakładów finansowych zysku nie przysporzyła mu także Alitalia. Według nieoficjalnych doniesień zakupem linii Etihad zainteresowany jest inny przewoźnik znad Zatoki Perskiej, Emirates.
Reklama
Tagi
etihad

Ostatnie komentarze

skorzewski 2018-04-18 09:40   
skorzewski - Profil skorzewski
Za te 2 mld to można super szybką kolej otworzyć pomiędzy tymi miastami.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama