×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad kasuje trasy by uniknąć strat


Linie lotnicze Etihad zapowiedziały kolejne cięcia w swojej siatce połączeń, działania te mają na celu zmniejszenie strat, jakie w ostatnich miesiącach odnotowuje przewoźnik.


Etihad skasuje loty z Abu Zabi do San Francisco oraz Dallas, wcześniej przewoźnik zapowiedział, że rezygnuje z rejsów do Edynburga oraz Perth. Cięcia w siatce połączeń mają zmniejszyć straty, jakie Etihad odnotowuje w ostatnim czasie. 

W połowie 2017 roku przewoźnik poinformował, że w przeciągu 12 miesięcy stracił niemal 1,87 miliarda dolarów. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy przewieziony pasażer spowodował dla tej linii lotniczej stratę w wysokości 114 dolarów. 

Jednym z powodów tak słabych wyników Etihad są nietrafione inwestycje w europejskie linie lotnicze - miliony wpompowane w Air Berlin nie przyniosły efektu, niemiecki przewoźnik upadł pod koniec 2017 roku. Pomimo sporych nakładów finansowych zysku nie przysporzyła mu także Alitalia. Według nieoficjalnych doniesień zakupem linii Etihad zainteresowany jest inny przewoźnik znad Zatoki Perskiej, Emirates.gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie