Emirates borykają się z brakiem pilotów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 kwietnia 2018 15:09
11 komentarzy
Linie lotnicze Emirates będą zmuszone tego lata obniżyć częstotliwość lotów na niektórych trasach z powodu braku pilotów, potwierdza szef linii.
Reklama

W sezonie letnim przewoźnik będzie odczuwał brak od 100 do 150 pilotów, potwierdził Tim Clark, prezydent linii lotniczych Emirates.

Sytuacja powoduje, że linie lotnicze będą zmuszone odwołać część rejsów na trasach z Dubaju do Fort Lauderdale Miami. Możliwe jest też, że konieczne będą dalsze cięcia połączeń na kilku trasach do Europy i Azji, informuje Gulf News.

Sytuacja powinna wrócić do normy we wrześniu lub październiku, zapewnił jednocześnie Clark. Mimo to cięcia w sezonie, w którym istnieje największe zapotrzebowanie na podróże lotnicze może odbić się na dochodach przewoźnika za ten rok.


Brak pilotów to nie jedyne wyzwanie, z jakim obecnie zmagają się linie lotnicze Emirates. Rosnące ceny ropy naftowej, choć z jednej strony napędzają gospodarki krajów w Rejonie Zatoki Perskiej, tym samym napędzając też popyt na podróże lotnicze wśród ich mieszkańców, z drugiej strony dotykają finanse przewoźnika. Zdaniem szefa Emirates, 25 proc. wzrost cen paliwa w porównaniu z poprzednim rokiem jest dla kierowanych przez niego linii lotniczych “wyzwaniem”, gdyż przewoźnik nie stosuje hedgingu paliw.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_da3ee 2018-04-21 19:06   
gość_da3ee - Profil gość_da3ee
@gość_c025d To jak jesteś takim znawcą tematu, to chętnie dowiemy się z czego wynikają problemy kadrowe w Emirates ?

materiał z 2016 na temat warunkach zatrudnienia w FZ i EK:
zobacz link
gość_c025d 2018-04-16 20:38   
gość_c025d - Profil gość_c025d
Prawdziwi znawcy tematu spraw personalnych w Emirates. Zapraszam każdy ma szansę to do niczego nie zobowiązuje ale na miłość boską skończcie z Waszą wybujałą fantazją na temat zatrudnienia i finansów w Emirates.


do gość_9a50b ! Do jakiego psychiatry chodzisz??? Zmień lekarza jak najszybciej a najlepiej nie pisz nic na tym forum ! Ośmieszasz się błaźnie i nic więcej.
gość_9a50b 2018-04-15 18:01   
gość_9a50b - Profil gość_9a50b
nie mogą znaleźć pilotów, bo nie latają do KRK. Każdy szanujący pilot, chce mieć w CV wpisaną możliwość przylatywania do KRK. Przecież dla znafców branży to żadne fanaberie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama