Lufthansa rozpoczęła loty z Łodzi do Monachium

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
28 marca 2018 18:55
13 komentarzy
Pierwszy samolot Lufthansy wylądował dziś w Łodzi. Rejsy będą odbywać się 5 razy w tygodniu.
Reklama
Rejs o numerze LH1628 rozpoczął się w Niemczech o godz. 8:05, a lądowanie w Łodzi miało miejsce o godz. 9:25. Maszyna została powitana salwą wodną. W drogę powrotną samolot udał się o godz. 10:00. Po godzinie i 20 minutach pasażerowie wylądowali w stolicy Bawarii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia kolejnego, ważnego połączenia z Polski, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy w Europie. Port lotniczy w Łodzi to 9. polskie lotnisko do którego latamy, co potwierdza naszą pozycję w Polsce - powiedział Frank Wagner, country manager grupy Lufthansy w Polsce.

Połączenie będzie realizowane 5 razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Trasa będzie obsługiwana przez bombardiera CRJ-900, zabierającego na pokład do 90 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji; biznes i ekonomicznej.

- Dzięki pięciu rejsom tygodniowo, oferta Lufthansy jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych, którzy chcą podróżować po całym świecie, ale także dla pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta. Od dziś podróżujący z Łodzi będą mogli wybrać spośród 137 kierunków w 44 krajach, które oferujemy obecnie z Monachium – dodał Wagner.


Lotnisko w Monachium to drugi największy port przesiadkowy w Niemczech i baza Lufthansy na południu kraju.

- Połączenie do Monachium pozwoli mieszkańcom Łodzi i regionu na szybki i bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych portów przesiadkowych w Europie. Port lotniczy w stolicy Bawarii umożliwia doskonałe połączenia zarówno ze wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, jak też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto. Aglomeracja łódzka liczy 1,2 mln mieszkańców i w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Obecnie staje się kolejnym polskim zagłębiem dla firm, które szukają w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca dla swoich centrów usług wspólnych - dodała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

W Łodzi oraz regionie w ostatnim czasie rozbudowały lub otworzyły swoje siedziby takich marki jak Miele, Siemens, Philips i Whirpool. Te dwie ostatnie zapewniły ponad 400 miejsc pracy. - Połączenie z Monachium będzie zatem bardzo ważne dla działającego i dynamicznie rozwijającego się tu biznesu - dodaje Midera.

Lufthansa mocno skupia się na potencjale biznesowym w województwie łódzkim. Dzięki programowi "Partner Plus Benefit" dysponuje wzorcowym programem lojalnościowym dla klientów korporacyjnych oraz narzędziem do zarządzania podróżami dostępnym dla wszystkich firm w regionie. Już 300 łódzkich firm uczestniczy w programie.


- Połączenie Lufthansy jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia międzynarodowego biznesu, ale także turystów. Pomoże szybko i komfortowo dotrzeć do naszego miasta i docenić jego urodę, a w najbliższych latach Łódź będzie coraz częściej celem podróży - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

W Łodzi w 2019 roku będą rozgrywane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U20, a w 2024 roku miasto będzie gospodarzem EXPO Horticultural - Cały czas zmieniamy i rewitalizujemy nasze miasto, staramy się, żeby było coraz bardziej atrakcyjne. Mamy nadzieję, że połączenie do Monachium to dopiero początek naszej współpracy z Lufthansą –dodała Zdanowska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_063ac 2018-03-30 13:11   
gość_063ac - Profil gość_063ac
Skoro w o połowę mniejszej Bydgoszczy Lufthansa się udała,to i w Łodzi będzie się rozwijać-tak myślę.Ale Bydgoszczy też by mogli oprócz Frankurtu dorzucić jeszcze Monachium chociaż 2-3 razy w tygodniu.
gość_e8f9c 2018-03-29 14:35   
gość_e8f9c - Profil gość_e8f9c
Uwielbiam tę małomieszczańską zawiść polaków, przelewająca się w komentarzach. Byle tylko komuś się nie udało. Jeszce się zdziwicie jaki będzie efekt tego połączenia.
gość_07e06 2018-03-29 10:23   
gość_07e06 - Profil gość_07e06
no to teraz w Lodzi beda kilkudziesiecio procentowe wzrosty :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy