Boeing dostarcza pierwszego 737 MAX 9 do klienta

22 marca 2018 08:44
Lion Air Group oraz Boeing świętowali w środę (21.03) przekazanie pierwszego samolotu typu 737 MAX 9. Samolot wejdzie do służby w Thai Lion Air, umożliwiając linii lotniczej uruchomienie kilku nowych międzynarodowych tras. Reklama
- Model 737 MAX 9 doskonale pasuje do naszego rozwijającego się w Tajlandii biznesu. Model 737 był podstawą naszej działalności od początku; wykorzystamy dodatkowe możliwości oferowane przez samolot w celu rozszerzenia naszej sieci i uruchomienia dodatkowych tras do Bangladeszu, Chin i Indii. - powiedział kpt. Darsito Hendro Seputro, dyrektor generalny i prezes Thai Lion Air.

Lion Air Group jest pierwszym użytkownikiem samolotów 737 MAX 9. Byli również pierwszym operatorem, który wprowadził do serwisu samoloty MAX 8. Pierwsze samoloty tego typu trafiły do Malindo Air (który obecnie zmienia markę na Batik Air Malaysia), malezyjskiego oddziału Lion Air Group. Grupa ogłosiła także zobowiązanie na dostawę 50 samolotów 737 MAX 10.


- The Lion Air Group jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób rodzina 737 MAX zapewnia wspólne rozwiązanie dla floty wąskokadłubowej; Lion Air Group nie tylko skorzysta z zasięgu i pojemności MAX-ów, ale także z najbardziej ekonomicznych i niezawodnych rozwiązań w branży. - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Model 737 MAX 9 został zaprojektowany z myślą o pojemności do 220 pasażerów i maksymalnym zasięgu 3550 mil morskich (ok. 6574 km). Dzięki trzem dodatkowym rzędom siedzeń w porównaniu do 737 MAX 8, samolot zapewnia operatorom dodatkową pojemność przy jednoczesnym maksymalizowaniu zyskowności operacji lotniczych. Model 737 MAX 9 nie jest jednak tak popularny jak MAX 8 oraz największy MAX 10. Boeing nie podaje jednak konkretnej liczby zamówień złożonych na konkretny model, tłumacząc to faktem, iż niektórzy klienci zachowują prawa do przemieszczania zamówienia z jednego modelu na drugi.

Fot. Boeing

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy